Ana sayfa Editörden Hayrettin Karaman: ABD ve AB teröristlere kucak açıyor, Erdoğan da bunların oyunlarını...

Hayrettin Karaman: ABD ve AB teröristlere kucak açıyor, Erdoğan da bunların oyunlarını ifşa ediyor

PAYLAŞ

Yeni Şafak Yazarı Hayrettin Karaman, bir Erdoğan yazısı kaleme alarak, “Erdoğan oyunları görüyor, ifşa ediyor, yılmıyor, bağımsızlığı ve ülke menfaatini korumak için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar.” dedi.

Karaman’ın yazısının bazı kısımları şöyle:

Bazı derinlikten yoksun “düşünce” sahiplerinin şöyle bir mantık yürüttüklerini sıkça okudum: “Bu kadar kişi ve devlet haksız da bir Erdoğan mı haklı!?”
Yani olup bitenleri insaf dairesinde anlayıp tahlil ederek her bir fiil ve tasarrufta Erdoğan ve destekçilerinin mi, muhaliflerin mi haklı olduklarını tespit yerine muhaliflerin kalabalığına bakarak bir hükme varmış oluyorlar.
Güzel bir ölçü vardır: “Kim dedi” deme, “ne dedi” de.
Akıl, şuur, bilgi ve kişilik sahiplerinin işi söylem ve eylemleri, söyleyeni ölçüt kılarak değerlendirmek değil, kim söylerse söylesin sözün, kim yaparsa yapsın fiilin aslını faslını öğrenerek, hakikat ve değer ölçütlerine vurarak hüküm ve kanaat sahibi olmaktır.

ABD, AB ve ötekiler Türkiye’yi terörle mücadelesinde yalnız bırakıyor, teröristlere kucak açıyor, ülkemizin iç işlerine burunlarını sokuyor, dolaylı olarak bizi yönetmek istiyorlar; Erdoğan ve devlet de bunların oyunlarını görüyor, ifşa ediyor, yılmıyor, bağımsızlığı ve ülke menfaatini korumak için ne gerekiyorsa onu yapıyorlar.
Kim haklı kim haksız?
Ben bu kadar örnekle yetineyim, gerisini okuyucular getirebilirler.

Yazının tamamı için…