Ana sayfa Editörden Hayrettin Karaman: Mazlum ve mağdurları zalimin gücü ezmesin diye S-400 lere ihtiyacımız...

Hayrettin Karaman: Mazlum ve mağdurları zalimin gücü ezmesin diye S-400 lere ihtiyacımız var

PAYLAŞ

Rusya’dan S-400 alımına ilişkin süreç nedeniyle ABD’nin endişeye kapıldığını söyleyen Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, ABD’nin ve Batı’nın Türkiye’nin güçlü devletlerin verdikleri artıklarla yetinmesini istediklerini söyledi.

Ancak işlerin değiştiğin ve artık lider Erdoğan olduğunu söyleyen Karaman, Erdoğan’ın zalimlere ‘dur’ demeye karar verdiğini söyledi ve ekledi: Evet mazlum ve mağdurları zalimin gücü ezmesin diye hem nükleer güce, silaha, hem de hava savunma sistemlerine ve bu meyanda S-400 lere ihtiyacımız var; dünyayı soyup soğana çevirmek için değil, soygunculara dur demek için.

Karaman’ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Türkiye hava savunması için Rusya’dan S-400 füzelerini satın almaya ve hatta ortak üretime karar verince ABD telaşa kapıldı, NATO’yu filan da hatırlatarak endişe ettiğini söyledi. Peki bu silah savunma için gerekli ve etkili ise, onu Türkiye’ye sen ve ortakların vermiyorsa Türkiye ne yapacak? Erdoğan’dan önce olduğu gibi boynunu büküp İsrail’e bile söz geçiremeyecek, güçlülerin verdikleri/artıkları ile yetinecek, meşru haklarına bile göz dikemeyecek mi?

Evet ABD’nin ve Batı’nın istediği budur.

Bunun içindir ki, nüklleer silaha sahip olan Pakistan’ın yakasını bırakmıyor, İran da buna sahip olacak diye ödü kopuyor, tedbir üstüne tedbir alıyor.

Ama bizde iş değişti, şimdi lider Erdoğan var, o zalimlere dur demeye, mazlumların yanında olmaya karar vermiş bulunuyor. Bunu için de birinci sınıf askeri güç dahil her bakımdan güçlü olmak gerekiyor ve inşallah olacağız, olmalıyız.

Evet mazlum ve mağdurları zalimin gücü ezmesin diye hem nükleer güce, silaha, hem de hava savunma sistemlerine ve bu meyanda S-400 lere ihtiyacımız var; dünyayı soyup soğana çevirmek için değil, soygunculara dur demek için.

Allah muvaffak eylesin!

Yazının tamamı için…