Ana sayfa Politika HDP: Oyunuzu en yakışıklı olana verin

HDP: Oyunuzu en yakışıklı olana verin

HDP, Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için hazırlanan afişleri paylaştı. Afişlerde "Senle değişir her şey" sloganı kullanılırken, Demirtaş'ın 2014 seçimindeki videosu "Oyunuzu en yakışıklı olana verin" ifadesiyle yayınlandı.

PAYLAŞ

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı tutuklu milletvekili Selahattin Demirtaş için yürüteceği kampanyanın ilk sloganı belli oldu. Türkçe-Kürtçe hazırlanan afişlerde “Senle değişir” denildi.

Sosyal medya üzerinden yapılan ilk paylaşımlarda, “24 Haziran’da tercihimiz iyilikten, huzurdan, değişimden yana. Oylar Demirtaş’a!” denildi. Ayrıca, “Kadın düşmanı politikalarla iktidarını sürdüren Tek Adam rejimi #SenleDeğişir”, “Tek adam mı, çok insan mı? #SenleDeğişir her şey!” ifadelerinin yer aldığı afişler hazırlandı.

HDP kampanyası sırasında Demirtaş’ın daha önce yaptığı konuşmalardan kısa videolar hazırlayarak sosyal medyadan paylaşacak. İlk paylaşılan video ise Demirtaş’ın 2014 yılındaki Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinde yaptığı bir miting konuşmasından alındı. Video Demirtaş’ın konuşmasında geçen “24 Haziran’da oyunuzu en yakışıklı olana verin” sözleriyle paylaşıldı.

DEMİRTAŞ’IN MESAJI OKUNACAK

HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı tanıtımı İstanbul ve Diyarbakır’da eş zamanlı yapılacak iki toplantı ile duyurulacak. Diyarbakır’daki toplantıda HDP Eş Başkanı Pervin Buldan, İstanbul’daki toplantıda HDP Eş Başkanı Sezai Temelli birer konuşma yapacak. Konuşmaların ardından tutuklu Demirtaş’ın Edirne Cezaevi’nden gönderdiği ilk Cumhurbaşkanlığı adaylığı mesajı okunacak.

Demirtaş’ın adaylığının ilan edileceği toplantıda kampanyanın ana sloganları ve müziği de kamuoyu ile paylaşılacak.

MİLLETVEKİLLERİ BAŞVURU YAPACAK

HDP’nin tutuklu eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili resmi başvuruyu HDP milletvekilleri hep birlikte yapacak. Başvuru 5 Mayıs Cumartesi günü gerçekleşecek.