Ana sayfa Öne Çıkanlar HDP’den açıklama: Yürüyüş Edirne’ye uzatılırsa dahil oluruz

HDP’den açıklama: Yürüyüş Edirne’ye uzatılırsa dahil oluruz

PAYLAŞ

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü, il binasında bayramlaşma etkinliği düzenledi. Bayramlaşmaya, HDP’li TBMM Başkanvekili Pervin Buldan ile İstanbul Milletvekili Garo Paylan, parti yöneticileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Bayram programında konuşan Pervin Buldan, bayramın herkes için iyi geçmesi temennisinde bulundu. Yaşanılanlar yüzünden kültürel bir miras olan bayramın da eskisi gibi kutlanamadığını söyleyen Buldan, “Bayramları bayram tadında kutlayamıyoruz. Maalesef bu kadar baskının yaşandığı, tutuklamaların, açlık grevlerinin yaşandığı, hak ihlallerinin tavan yaptığı bu günlerde bir bayram tadı bulamıyoruz” dedi.

“Kandıra’da manevi karşılama yapacağız”

Ancak mücadele ve dayanışmayla bayramların yaşanacağını ifade eden Buldan, Adalet Yürüyüşü’ne değinerek, “Adalet herkes için istenirse adalet olur. Sadece kendilerine yapılan haksızlıklar için adalet aramak yanlıştır. Bizler yürüyen yurttaşlarımız Kandıra’ya ulaştıklarında manevi bir karşılama yapacağız. Fakat yürüyüş Edirne’ye kadar uzatılırsa bizler de adalet arayışlarının samimiyetine inanarak dahil oluruz” dedi.