Ana sayfa Editörden Hıncal Uluç: Barcelona halkı medyası gerizekalı değil, Arda’yı defterden sildiler

Hıncal Uluç: Barcelona halkı medyası gerizekalı değil, Arda’yı defterden sildiler

PAYLAŞ

Sabah yazarı Hıncal Uluç, İspanyol Marca gazetesinin Arda Turan’a ilişkin haberini köşesinden paylaştı. Uluç’un aktardığı haberde, Katalanların Arda’yı artık çevrelerinde görmek istemediklerine değinildi.

Arda Turan’la ilgili görüşlerini de paylaşan Uluç, “Barcelona halkı ve medyası geri zekâlı değil. Bunları yakından izlediler ve Arda’nın nasıl Barcelonalı olmadığını ve kendi hayatını, kendi keyfini yaşadığını gördüler ve onu defterden sildiler..” yorumunu yaptı.

Hıncal Uluç’un yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

“Arda ölümcül yük”
Yukarıdaki başlık bana değil, İspanya’nın en büyük spor gazetesi Marca’ya ait..
Hayır, Türkiye ve Milli Takım değil konu.. Barcelona!.
Gazete, “Barcelona uzun zamandan beri Arda için yaptığı büyük masrafı dengelemeye çalışıyor.
Katalan kulübü yaptığı harcamalara son verebilmek için Türk orta saha oyuncusunu satma peşinde ama durum umutsuz” diye başladığı haberi şöyle sürdürüyor..
“Atletico forması altında Calderon Stadı’nda çarpıcı bir form gösteren Arda, Barcelona’da devamlı bir düşüşte. Sadece önemsiz maçlarda süre alır hale geldi. Bu arada kendi milli takımındaki statüsü de tartışılmaya başlandı.
Arda ucuz bir futbolcu değil. Ucuz olmamaya da devam ediyor. İki sene evvel 40 milyon euro transfer ücretiyle geldi. Ve kendisine her yıl 8 milyon euro ödenmesini gerektiren pahalı sözleşmesi sürüyor.
30 yaşındaki oyuncuya şu anda talip yok. Ocak ayında yaptıkları başvuru Luis Enrique tarafından geri çevrilen Çinliler’den de beklenen haber gelmiyor.
Arda’nın kendisinin Barcelona’dan ayrılmaya niyeti yok. Ama Katalanlar’ın da Arda’yı artık çevrelerinde görmek istemedikleri kesin..”

Barcelona seyircisine sordu Marca Gazetesi, “Bu yıl kim gitsin istersiniz” diye.. Arda açık ara liste başı oldu..
Neden?.
Çünkü Arda yanlış arkadaş seçti ve onların kurbanı oldu. Barcelona futbol takımı kafasından düştü. Cebindeki müthiş para ile Türkiye’den durmadan arkadaş gurupları getirdi. Onlarla yaşadı, Barcelona ile değil. Her fırsat buldukça özel uçaklarla İstanbul’a uçtu..
Barcelona halkı ve medyası geri zekâlı değil. Bunları yakından izlediler ve Arda’nın nasıl Barcelonalı olmadığını ve kendi hayatını, kendi keyfini yaşadığını gördüler ve onu defterden sildiler..

Yazının tamamı için…