Ana sayfa Spor Hıncal Uluç: Caner, Anayasa Mahkemesi’ne kadar gitmeli

Hıncal Uluç: Caner, Anayasa Mahkemesi’ne kadar gitmeli

PAYLAŞ

Sabah gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Beşiktaşlı Caner Erkin’e verilen cezanın hukuki olmadığını savundu. Uluç, “Tek başına kanıt olarak kullanılması hukuka aykırı, yani federasyonun yeni yaptığı yönetmelik hukuka aykırı… Niye? Türkiye Ligi’ni ya da Türkiye Kupası’nı ya da resmi maçları yayıncı kuruluşa emanet ediyorsun. Yayıncı kuruluş istediği görüntüyü kullanır. Uğur’a 6 maç ceza verdirir, bin beterini yapan Hıncal’ın görüntüsü bende yok der, sıyırır” dedi.

Uluç’un değerlendirmesi şu şekilde:

“İkinci olarak yayıncı kuruluşun kasıtlı olmadığını düşünelim. Maç var, 18 kamerayla izleniyor. Başka maç var 8 kamerayla, bir diğerinde kamera yok. Yani kameraların olmadığı bir maçta her şey serbest, 18 kameralı maçta çok dikkatli olmak zorundasın. Böyle hukuk olmaz! Adalet terazisini gözü bağlı kadın dengede tutar.

O dengede kalması için herkesin koşullarının eşit olması lazım, bir. O teraziyi tutanın da tarafsız olması lazım, bu da iki. Durum açıkça meydandayken kimse alavere dalavere yapmasın. Bu karar hukuksuzdur. Ceza hukukunun bütün ilkelerine aykırıdır. Caner, Anayasa Mahkemesi’ne kadar gider, gitmeli.”