Connect with us

Magazin

Hollywood’un ikonik aşk üçgenleri

Published

on

Elizabeth Taylor ile birbirini okuldan tanıyan Debbie Reynolds, Eddie Fisher ile evlilik sırasında Hollywood’un en ikonik çiftleri arasındaydı, ta ki aralarına Elizabeth Taylor girene kadar. Şevval Yürüten’in hazırladığı habere göre, Taylor’ın üçüncü evliliğinde Eddie, Taylor’ın müstakbel eşi Mike Todd’un sadıcıydı. Todd uçak kazasında vefat ettikten sonra, Debbie Reynolds&Eddie Fisher çifti Elizabeth Taylor’a yas sürecinde destek oldu. Kısa bir süre sonra Fisher, Reynolds’u terk ettik ve Todd’un ölümden 1 yıl sonra Elizabeth Taylor ile evlendi. Elizabeth Taylor, 5 yıl sonra Fisher ile boşanma kararı alsa da, Debbie Reynolds ile arkadaşlığını uzun yıllar boyunca düzeltemedi.

Eddie Fisher, Debbie Reynolds ve Elizabeth Taylor

İkonik rock grubu The Rolling Stones’un solisti Mick Jagger’ın aşk hayatı, müziği kadar konuşuldu. Rockstar, hayatı boyunca sayısız kadınla ismi anıldı, ama Jagger’ın en unutulmaz skandalı Jerry Hall ve Luciana Morad ile aşk üçgeni oldu. 70’lerin ortasında Mick Jagger, Bianca Jagger ile evliyken bir partide Jerry Hall ile tanıştı. Jerry de o dönem Bryan Ferry ile nişanlı olmasına rağmen, Mick de Jerry de ilişkilerini sonlandırıp birlikte oldular. 1984 yılında ilk çocukları Lizzie’yi dünyaya getiren çiftin ilişkisi 1990 senesinde Bali’de resmi olmayan bir törenle evlendi. 1997 yılında dördüncü çocukları Gabriel dünyaya geldikten iki yıl sonra, Jagger’ın Brezilyalı model Luciana Morad ile yasak ilişkisinden olan çocuğu Lucas doğdu. 1998 yılında beri Jagger ve Morad’ın ilişki yaşadıkları ortaya açığa çıkınca, Jerry Hall rockstar eşinden boşandı.

Mick Jagger, Jerry Hall ve Luciana Morad

1998 yılında çıkmaya başlayan Brad Pitt ve Jennifer Aniston, Hollywood’un en gözde çiftiydiler. 2000 yılında evlenen çift, 5 yıl sonra boşandıklarını duyurdular. O dönemde Brad Pitt, Angelina Jolie ile birlikte Mr.&Mrs. Smith filmi için çalışıyordu, Aniston boşanma kararını duyurduktan sonra Pitt de Jolie ile ilişkisini açıkladı. 2014’te evlenen çift, geçen sene boşanacaklarını duyurdular, ardından Brad Pitt bunca yıl sonra, Aniston’a yaptıklarından pişman olduğunu söylerek özür diledi. Bu yılın sonuna doğru barışma sinyalleri veren çiftin durumu hala belirsiz…

Brad Pitt, Jennifer Aniston ve Angelina Jolie

Pop prensesi Taylor Swift, müziğin romantik çocuğu John Mayer ile ilişkileri başladığında, müzik dünyası bu ikilinin romantizminin etkisi altına girdi. Çiftin ayrılıklarının ardından Swift’, ‘’Dear John’’ şarkısıyla aşk acısını ölümsüzleştirdi. Yıllar sonra Mayer, Taylor’ın uzun süreli düşmanı Katy Perry ile çıkmaya başlayınca işler kızıştı. Bu kez Taylor’ın Katy’den intikamını ‘’Bad Blood’’ şarkısıyla aldığı iddia ediliyor.

John Mayer, Taylor Swift ve Katy Perry

Twilight çekimlerinde aşk yaşamaya başlayan Kristin Stewart&Robert Pattison’ın ilişkisi, Stewart’ın yönetmen Rupert Sanders ile sette öpüşen fotoğrafları ortaya çıkınca sona erdi. İkili bu olaydan sonra basın önünde özür diledikten sonra Pattison, Stewart’ı önce affetse de çiftin ilişkisi 2013’te bitti. Ardından Robert Pattison şimdiki nişanlısı pop şarkıcısı FKA Twigs ile çıkmaya başladı, Stewart da Victoria’s Secret modeli Stella Maxwell ile birlikte olarak biseksüel olduğunu duyurmuş oldu.

Kristen Stewart, Robert Pattison ve Rupert Sanders

Moda dünyasının stil sahibi çifti Bella Hadid ve The Weeknd, 2016 yılının sonuna kadar ilişkilerini sürdürmek için uzun bir süre çaba harcadı. 2016 Victoria’s Secret şovunun podyumunda tekrar buluşan çiftin, buluşması kesinlikle unutulmaz oldu. Tekrar birleşecekler mi diye düşünürken, The Weeknd’in Selena Gomez ile görüşmeye başladığını öğrendik. Hadid, bu ilişkiyi öğrendikten sonra kendini ihanete uğramış hissettiğini açıkladı ve uzun bir süre aşk acısı çekti.

The Weeknd, Bella Hadid ve Selena Gomez

Brad Pitt, Jennifer Aniston ve Angelina Jolie’den gördüğümüz gibi karma, aşk üçgenlerinin en büyük takipçisi. The Weeknd ve Gomez’in gündemde ayrılık dedikoduları dolaşırken, Selena, eski aşkı Justin Bieber ile birlikte görüntülendi. Arkadaşlar mı yoksa uzun soluklu ilişkilere bir kez daha şans verecekler mi merak konusuyken, birkaç kaynak tarafından Bieber ve Gomez’in tekrar birleştikleri doğrulandı. Şimdi, heyecanla The Weeknd’in gelecek albümünü bekliyoruz, Taylor Swift gibi aşk acısını şarkılarında yaşayacak mı sessiz mi kalacak?

Selena Gomez, The Weeknd ve Justin Bieber

Kardashian-Jenner klanı skandallarıyla meşhur olsa da, Kylie’nin içinde olduğu bu aşk üçgeninden de daha karışık. 2011’de çıkmaya başlayan Tyga ve Blac Chnya, 2012’de çocukları King Cairo’ya dünyaya getirdiler. 2014’te ikili yollarını ayırdıktan sonra Tyga, Kylie Jenner ile çıkmaya başladı ve 2016 yılında Chnya, Kylie’nin abisi Rob ile birlikteliğini duyurdu. Birkaç ay sonra Blac Chnya, Rob ile bebek beklediklerini duyurunca, Kylie’nin Tyga ile ilişkisi çıkmaza girdi. Tyga ve Kylie çifti, 2016’nın sonunda ayrılırken, Rob ve Chnya da bebekleri Dream doğduktan sonra olaylı bir şekilde boşandı. Tyga’dan sonra rapçi Travis Scott ile birlikte ilişkiye başlayan Kylie Jenner’ın şimdiyse olası hamileliği konuşuluyor.

Tyga, Blac Chnya ve Kylie Jenner

Magazin

BBC Türkçe’den, “Selda Bağcan” açıklaması: Kendini övmesi hakkıdır

Published

on

By

Dünyanın önde gelen yayın kuruluşunun açıklaması şöyle;

Bağcan ‘mülakatta söylediklerinin hepsinin doğru olduğunu, ama muhabirin kendisini gaza getirdiğini’ savunuyor ve ‘BBC röportajında karşımda soru soran kişi gözükmediği için sürekli kendimi övüyormuşum gibi oldu. Resmen komplo gibi’ ifadesini kullanıyor.

Selda Bağcan çok önemli bir sanatçıdır. Türkiye’de yetişen en kıymetli değerlerden biridir. İngiltere’ye gelişinde BBC Türkçe’ye mülakat vermeyi kabul etmesinden dolayı çok heyecanlandık. Mülakatı keyifle yaptık ve kendisini misafir etmekten mutlu olduk.

Fakat, daha sonradan bu mülakata Bağcan tarafından yöneltilen eleştirileri BBC olarak ciddiye almak zorundayız. Hem kurum olarak işimizi doğru yapıp yapmadığımızı anlamak, hem de bu mülakatı yapan BBC Türkçe çalışanı Aylin Yazan’ın mesleki onurunu da rencide eden bu eleştirilerin haklı olup olmadığını değerlendirmek açısından.

Bu nedenle mülakatın 23 dakikalık ham halini üç ayrı editör izledi ve ‘gaza getirmek’, ‘komplo kurmak’, ‘hırpalamak’ gibi ifadeleri haklı gösterecek en ufak bir şeye rastlamadı. Üstelik, Selda Bağcan gibi bir sanatçının kendini övmesi hakkıdır.

Öncelikle BBC Türkçe’nin Selda Bağcan’ı ya da herhangi bir konuğunu ‘gaza getirmesi’, ‘kışkırtması’ veya konuklarına ‘komplo kurması’ söz konusu olamaz.

BBC, dünyanın önde gelen çoğu yayın kuruluşunun da yaptığı gibi internet ve sosyal medya platformlarında kullanıcıların daha kolay izlemelerine olanak sağlamak için, mülakatların da aralarında olduğu videoları dijital formatta yayınlıyor.

Bu formatta da, videolarda sorular ekrana yazılı olarak yansıtılıyor, yanıtlar da sözlü ve alt yazılı yayınlanıyor. Nitekim, Selda Bağcan ile yapılan mülakatın yayınlanan 9 dakika 30 saniyelik bölümünde soruların yer almadığı doğru değildir. Sorular yazılı olarak ekrana yansıtılmıştır.

Sayın Bağcan’la mülakatın başında kendisine formatın bu şekilde olacağı da söylenmişti.

Continue Reading

Kültür & Sanat

Yavuz Bingöl gelen tepkiler üzerine MESAM kayyımlığını kabul etmedi

Published

on

By

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nca MESAM Yönetim Kurulu’na atanan Yavuz Bingöl’ün görevi kabul etmediği belirtildi.

Kültür Bakanlığı, yaptığı inceleme neticesinde Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği’nde mevcut yönetim kurulunun yerine Yavuz Bingöl, Recep Ergül, Polat Yağcı, İpek Açar, Turhan Taşan, Fuat Güner ve Coşkun Sabah’ı üye olarak atamıştı. Bakanlık tarafından yönetim kuruluna atanan Yavuz Bingöl, görevi kabul etmediğini yazılı bir açıklama ile duyurdu.

Bingöl, “Benim de bağlı olduğum meslek birliği MESAM bünyesinde bir süredir eser sahipleri olarak eleştirdiğimiz ve düzelmesini istediğimiz bir çok konunun telafisi cihetine gidilmemesi, dikkate alınmaması ve düzeltilmemesi neticesinde bir çok eser sahibi tarafından Kültür Bakanlığı bilgilendirilmiş ve nihayetinde Bakanlık olağan genel kurula kadar ‘geçici bir yönetim kurulu’ düzenlemesi yapmıştır” diye başladığı mesajında, şunları yazdı: “Bir çok sanatçının içinde yer aldığı bu ‘geçici’ organla ilgili basında ağırlıkla adımın geçtiği ve ‘kayyum’ olarak tanımlandığımı gördüm. Kendi emeğimin ve haklarımın da temsil edildiği bir meslek birliğinin ahlaklı ve profesyonel bir çalışma tarzını benimsemesi konusundaki mücadeleme diğer meslektaşlarımla birlikte elbette ben de devam edeceğim. Hakkımda kamuoyunda oluşturulan haksız ve mesnetsiz algı konusunda üzgün olduğumu belirterek, MESAM bünyesinde hiçbir görevimin olmadığını kamuoyunun bilgilerine sunarım” dedi.

Continue Reading

Gündem

Deniz Akkaya: Yeter artık rezil oluyoruz, biri bu adamı susturmalı!

Published

on

By

“Altı yaşındaki kızlar evlenebilir”, “Kız çocukları 7-8 yaşından itibaren tesettür şekli almalı”, “Kız çocukları cehennem kadar risktir”, “Çalışan kadın fuhuşa hazırlık yapan sürece destek oluyor” açıklamalarıyla gündeme gelen ilahiyatçı Nurettin Yıldız‘a bir tepki de Deniz Akkaya’dan geldi. Akkaya, kişisel Instagram hesabında Yıldız’ın bir videosunu paylaşarak, “Yeter artık, bu adamı biri susturmalı” diye yazdı.

Akkaya, şu ifadeleri kullandı:

“Paylaştım bu insan düşmanını defalarca kez ama yeter! Artık bu adama biri dur desin! Bu adamın pervasız söylemleri bu ülkeyi korkunç bir imaja ve kara deliğe sürüklüyor! Yabancı sitelerde altyazı ile yayınlanıyor, bu adamın ketçap şehvet uyandırır, yorgana hallenmeyin abuklukları! Rezil rüsva oluyoruz ayrı, ama ben bir Türk kadını olarak diyorum ki, bu bir suçtur! Kadına şiddete davetttir! Yeter artık bu adamı biri susturmalı”

Continue Reading

Çok Okunanlar