Ana sayfa Genel Hüda Kaya ve Meral Danış Beştaş serbest bırakıldı

Hüda Kaya ve Meral Danış Beştaş serbest bırakıldı

PAYLAŞ

HDP Milletvekili Hüda Kaya, tatil yaptığı 5 yıldızlı termal otelde, saat 00.30 sıralarında İzmir ve Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüklerine bağlı polis ekiplerince gözaltına alındı. Kaya’nın gözaltına alındığını HDP Van Milletvekili Nadir Yıldırım, Twitter hesabından duyurdu.

HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen de Twitter hesabından paylaştığı mesaj ile Kaya’nın Diyarbakır’daki bir davadan dolayı Afyonkarahisar’da gözaltına alındığını belirtti. HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir ise yine sosyal meyda hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Kaya’nın önce İzmir’e, ardından Diyarbakır’a götürüleceğini öğrendiklerini açıkladı.

Hüda Kaya, mahkemenin zorla getirme kararı uyarınca 8 Aralık 2016’da da gözaltına alınmıştı.

“BİGLİ ALAMIYORUZ”

HDP’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Tüm girişimlerimize rağmen, İstanbul Milletvekilimiz Hüda Kaya hakkında bilgi alamıyoruz. Bilgi verilmeli ve derhal serbest bırakılmalıdır.” denildi.

HDP MİLLETVEKİLİ MERAL DANIŞ BEŞTAŞ, DİYARBAKIR’DA GÖZALTINA ALINDI

DİYARBAKIR Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir terör soruşturması kapsamında HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır’daki evinde gözaltına alındı.

Diyarbakır’da yürütülmekte olan bir terör soruşturması kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Diyarbakır’daki evinde, gece yarısı sıralarında polis tarafından gözaltına alındı. Beştaş, Diyarbakır Adliyesi’ne çıkarıldı.

İKİ VEKİL DE SERBEST BIRAKILDI

Diyarbakır Adliyesi’ne götürülen Beştaş’ın savcılık tarafından ifadesi alındı. Sabaha karşı tamamlanan ifade işleminin ardından HDP Milletvekili tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Beştaş buradan serbest bırakıldı.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ise, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü bir soruşturma kapsamında dün Afyon’da gözaltına alındıktan sonra bugün Diyarbakır Adliyesi’ne getirildi. Kaya, ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.