Ana sayfa Sürmanşet Hüda Kaya’dan ‘Beştepe’ eleştirisi: Yalanı kullanıyorlar, kandan besleniyorlar, korkuyu yönetiyorlar

Hüda Kaya’dan ‘Beştepe’ eleştirisi: Yalanı kullanıyorlar, kandan besleniyorlar, korkuyu yönetiyorlar

PAYLAŞ

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya halkın her dakika iktidardan yalan duyduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Bugün bu saltanat hala bugünkü güçleriyle yaşayabiliyorsa sadece 3 sebepten varlıklarını hala devam ettiriyorlar. Bu Beştepe saltanatının birincisi yalandır. Hadi Allah için konuştuklarına yüzde 1 merhamet edelim, yüzde 1 doğruları varsa onu da yüzde 99 yalanlarını meşrulaştırmak için kullanıyorlar. Baştan sona yalan, çarpıtma ve gerçeği saptırma üzerine konuşmaları, pratikleri ve politikaları var. Diğer ikinci konu kan arkadaşlar. Ne kadar kan akarsa, ne kadar tabut gelirse, ne kadar insan toprağa düşerse, bu insanlar kandan besleniyorlar. Bu zihniyet kandan besleniyor. Üçüncüsü korku yönetimidir. Korkuyu çok profesyonelce yönetiyorlar. Aynen bir Kasım öncesinde seçime 20 gün kala Ankara Katliamı ile toplumsal bir korku travması içindeyken bizim halkımız, insanlar sandığa gittiler ve o korku yönetimi içerisinden kendilerini hükümet kurmada tek parti olarak çıkardılar.”

‘ŞİRKETLERİN ANKET AÇIKLAMASINI YASAKLADILAR’

Kaya, iktidarın referandum sürecinde de korku yönetimi içerisinde olduğuna dikkat çekti. Kaya, “Şimdi de korku yönetimleri içerisindeler. Farklı anket şirketleri sürekli açıklamalar yapıyor, benim de gittiğim her şehirde edindiğim izlenime göre ‘Hayır’ın en az yüzde 55-60 olduğunu kendim böyle bir düşüncem var. Bu bir haftadır şirketlerin anket açıklamasını yasakladılar, bazı şirketleri satın aldılar, şimdi bir korku yönetimi daha gerçekleştiriyorlar ki, ‘Evet yüzde 54-60 civarı’ şimdi Türkiye’ye bunu anlatmaya buna ikna etmeye çalışıyorlar. Bununla özellikle kararsız insanlarımızı etkilemeye çalışıyorlar. Diğer yandan da hayır diyecek insanlarımızı umutsuzluğa sürüklemek istiyorlar” şeklinde konuştu.

Evet çıkması durumunda “İdamı getirecekler” diyen Kaya, herkesin referanduma üç gün kala daha sıkı çalışması gerektiğini ifade etti.