Ana sayfa Öne Çıkanlar “Hulusi Akar, 15 Temmuz tutuklusu paşayla ortak arsa almış”

“Hulusi Akar, 15 Temmuz tutuklusu paşayla ortak arsa almış”

PAYLAŞ

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile 15 Temmuz darbe girişiminin kilit ismi, Tümgeneral Mehmet Dişli’nin ‘ortak villa arsası’ satın aldıklarını öne sürdü. Tanal, arsanın Sakarya’nın Pamukova İlçesi’nde olduğunu da söyledi. Sakaryalı olan ve halen tutuklu bulunan Tümgeneral Dişli’nin kardeşi Şaban Dişli de AKP Sakarya milletvekili!

CHP’li Mahmut Tanal, Sözcü’ye yaptığı açıklamada “Elimde böyle bir bilgi var. Cevap alana kadar sormaya devam edeceğim. Hulusi Akar’ın bu soruya yanıt vermesi lazım” dedi. Tanal şöyle konuştu: “Bana öyle bir bilgi geldi, sordum. Kimse cevap vermedi. Sormaya da devam edeceğim. İnsan kiminle birlikte arsa, ev alır. Emeklilik döneminde komşuluk yapmak için alındığı söyleniyor. İhbar bu şekilde. İnsan kiminle komşuluk yapmak ister. Ruhen ve fikren anlaştığı kişilerle. Eğer böyle bir şey varsa başka ilişkileri gündeme getirir. Aslında Akar’ın kendisinin konuşması lazım. Konuşmaz ise sükut ikrardan mı gelir diyeceğiz. Hayatın olağan akışına göre biri soru soruyor ise, sizin de uzaktan yakından bir alakanız yok ise, yanıtlarsınız. Ben bir soru soruyorum, cevabını bekliyorum.”

Tümgeneral Mehmet Dişli, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ‘Kilit ismi’ olarak ön plana çıktı. AKP’li Şaban Dişli’nin kardeşi olan Genelkurmay Stratejik Daire Başkanı Dişli, darbe girişiminin bastırılmasının ardından Orgeneral Akar ile birlikte aynı helikopterle Çankaya Köşkü’ne gitmişti.

GENELKURMAY’DAN AÇIKLAMA

AKP milletvekili Şaban Dişli’nin kardeşi 15 Temmuz’un kilit isimlerinden Mehmet Dişli ile Genelkurmay başkanı Hulusi Akar’ın ortak villa arsası aldığına ilişkin iddialara Genelkurmay’dan açıklama geldi.

Sözcü’nün haberine göre, Genelkurmay Başkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın hiçbir şekilde iddia edildiği gibi Sakarya Pamukova bölgesinde üzerine kayıtlı arsa yoktur. Bu konuda yapılan açıklamalar maksatlı ve gerçek dışıdır” denildi.