Ana sayfa Logo Altı Hürriyet’in haberi hakkında soruşturma başlatıldı

Hürriyet’in haberi hakkında soruşturma başlatıldı

PAYLAŞ

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, 25 Şubat’ta Hürriyet gazetesinde yayımlanan “Karargah rahatsız” başlıklı haberdeki karargahın “cunta yapılanması” olabileceği değerlendirilerek, yapılan şikayet üzerine soruşturma başlatıldı.

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Mehmet Hakan Sağlam, Hürriyet gazetesinin 25 Şubat 2017 tarihli baskısının birinci sayfasında yer alan “Karargah rahatsız” haberiyle ilgili Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

‘ASKERİ KAYNAKLAR’ OLARAK TANIMLANAN CUNTA YAPILANMASI ÜYELERİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Sağlam dilekçesinde “Karargah rahatsız” başlığıyla yayımlanan haberde “askeri kaynaklar” olarak tanımlanan cunta yapılanması üyelerinden şikayetçi oldu.

Haberin, Türkiye’nin birçok terör örgütüyle yurt içinde ve yurt dışında mücadele ettiği bir dönemde ve daha da önemlisi 16 Nisan’daki halk oylaması öncesinde hem hükümeti hem de referandum sürecini etkilemeye yönelik çok önemli bir muhtıra niteliği taşıdığı kaydedilen dilekçede, askeri kaynaklar olarak tanımlanan cunta yapılanması üyelerinin tespit edilerek, “Cebir şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs” suçundan cezalandırılmaları istendi.

BOZDAĞ: KİMSE AYAR VEREMEZ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Türk milletini, TBMM’yi ve Türk hükümetlerini manşetlerle kokutarak netice alma , hiza ve istikamet çizme dönemleri kapanalı yıllar oldu. Ama belli ki eski hastalıkları depreşenler ve eski Türkiye rüyası görenler hala var. Türkiye eski Türkiye değil. Hala anlamadınız mı?” dedi.
Bozdağ, “Hiçbir kimse,güç Türk milletine, TBMM’ye ve Türk hükümetine ayar veremez. TBMM’ye ve Türk hükümetine ayarı, sadece Türk halkı verebilir” ifadelerini kullandı.