Ana sayfa Manşet Hürriyet’ten fiilen ayrılan Latif Demirci’nin veda karikatürü yayımlanmadı!

Hürriyet’ten fiilen ayrılan Latif Demirci’nin veda karikatürü yayımlanmadı!

Karikatürist Latif Demirci, gazeteyle yollarını fiilen ayırdı. Demirci'nin Hürriyet'teki son karikatürü 13 Mart'ta yayımlanmıştı

PAYLAŞ

Doğan Medya Grubu’nun, Erdoğan Demirören yönetimindeki Demirören Grubu’na satılması konusunda prensip anlaşmasına varılmasının ardından bazı ayrılıklar başladı. Yıllardır Hürriyet’in birinci sayfasında ve ek yayınlarda karikatür çizen Latif Demirci, gazeteyle yollarını fiilen ayırdı.

T24’ten Gonca Tokyol’un aldığı bilgilere göre, Demirci ayrılık kararını Doğan Medya Grubu’nun satılmasından önce, çok sayıda karikatürünün kendisine herhangi bir açıklama yapılmadan yayımlanmaması üzerine aldı.

‘BİLGİLENDİRME YOK’

T24’e bilgi veren kaynaklar, neredeyse her gün Hürriyet’in ilk sayfasında çizimleri yer alan Demirci’nin karikatürlerinin bir kısmına son zamanlarda gazetede yer verilmediğini söyledi. Kaynakların verdiği bilgiye göre, daha önce zaman zaman bazı karikatürlerinin ‘törpülenmesi ricası’ alan Demirci’nin gazeteye gönderdiği karikatürlerlerden bazıları şubat ayı ortasından itibaren kullanılmadı ve bu durumla ilgili bir açıklama yapılmadı.

13 Mart’taki son çizimiyle birlikte mart ayında toplam 3 karikatürünün yayımlanmasıyla devam eden süreçte gazeteyle yollarını ayırma kararı alan Latif Demirci, Hürriyet’e bir veda karikatürü gönderdi. Demirci’nin Hürriyet’e vedasını tasvir eden son karikatürü yayımlanmadı ve gazete yönetiminden bir geri dönüş de olmadı. Hürriyet ile Latif Demirci arasında gelişen fiili ayrılığın henüz resmiyete dökülmediği de, gelen bilgiler arasında.