Ana sayfa Gündem İmamoğlu, Diyarbakır’a gidiyor: Görevden alınan Selçuk Mızraklı’yı ziyaret edecek

İmamoğlu, Diyarbakır’a gidiyor: Görevden alınan Selçuk Mızraklı’yı ziyaret edecek

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İçişleri Bakanlığı tarafından hukuksuz bir şekilde görevden alınan HDP’li Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı ile görüşeceği belirtildi.

PAYLAŞ

HDP’li Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyesi eşbaşkanlarının hukuksuz bir şekilde görevden alınarak yerlerine kayyım atanmasına yönelik tepkiler devam ederken; CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, beklenen Diyarbakır’a ziyaretini gerçekleştiriyor. Ahval’in edindiği bilgilere göre Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır’da görevden alınan eşbaşkan Selçuk Mızraklı’yla bir araya gelecek.

İmamoğlu, Batman CHP il Başkanı Hüseyin Yaşar‘ın yeğeninin düğününe katılmak üzere haftasonu bölgeye gidecek. Bu nedenle İmamoğlu’nun cumartesi sabahı Diyarbakır’a gideceği, ilk önce CHP Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret edeceği ardından da faili meçhul bir şekilde katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin mezarını ziyaret edeceği öğrenildi.

Mezar ziyaretinden sonra İmamoğlu’nun, İçişleri Bakanlığı tarafından hukuksuz bir şekilde görevden alınan HDP’li Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Selçuk Mızraklı ile görüşeceği belirtildi.

İmamoğlu daha sonra buradan düğün için Batman’a geçecek ve nikah şahitliği yapacak.

Cihan Yaşar isimli genç, 23 Haziran’da memleketi Batman’da yapacağı düğünü ertelemişti. Sosyal medya hesabından yaptığı “23 Haziran’da Batman’da düğünüm vardı. Oyumu İstanbul’da kullanmak ve seçimde çalışmak için düğünümü erteliyorum. Her şey güzel olacak Ekrem abi” demişti. Nişanlısına “Ekrem Başkan’a haksızlık yapılırken ben evlenemem” dediğini belirten Yaşar “Seçim sürecinde binlerce akrabam ile gece gündüz çalışacağız ve başaracağız” diye konuşmuştu.