Ana sayfa Manşet İnce’den TRT Genel Müdürü’ne: Orası babanın çiftliği değil

İnce’den TRT Genel Müdürü’ne: Orası babanın çiftliği değil

TRT'nin yayın politikasını eleştiren Muharrem İnce, İbrahim Eren'e seslenerek "Bu fakir milletin hakkını Recep Tayyip Erdoğan'a yedirerek yaptığın bu yayıncılığı sana yedireceğim!" dedi.

PAYLAŞ

Amasya’da yaptığı mitingte TRT Genel Müdürü İbrahim Eren’e yönelik sert eleştirilerde bulunan CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “Hepimiz elektrik faturası ödüyoruz değil mi, içinde TRT payı var. Hepimiz para veriyoruz, TRT’yi yöneten zat, sana sesleniyorum. Orası babanın çiftliği değil, sana ben para ödüyorum, Çorumlular para ödüyor” ifadelerini kullandı. İnce, “TRT, sana verdiğimiz bu paralar haram olsun. Boynunda kalsın, boğazında kalsın, zıkkım olsun. Size öyle bir haddinizi bildireceğim ki, göreceksiniz! Siz kimsiniz, ne zannediyorsunuz kendinizi!” diye ekledi.

Kin, rövanş ve intikam duygularına sahip olmadığını söyleyen İnce, “Ama iki konuyu ciğerime yazdım. Soma’da yere düşen o madenciye tekme atan vardı ya, onu ciğerime yazdım. TRT’yi de onun yanına yazdım. TRT Genel Müdürü, sana sesleniyorum. Seni ciğerime yazdım, kalbimin bir kenarına yazdım. Bu fakir milletin hakkını Recep Tayyip Erdoğan’a yedirerek yaptığın bu yayıncılığı sana yedireceğim! Adalet olacak bu memlekette!” ifadelerini kullandı.