Ana sayfa Gündem İnce’nin Genelkurmay ve YÖK başkanlarını da ziyaret etmesi farz oldu

İnce’nin Genelkurmay ve YÖK başkanlarını da ziyaret etmesi farz oldu

PAYLAŞ

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin dekanı görevden alındı. İnce ve ekibinin havaalanında tokalaşarak poz verdiği ‘SoloTürk’ pilotlarının yapacağı gösteri uçuşları da iptal edildiği ortaya çıktı. Yaşanan bu iki gelişmeye tepki gösteren CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, “Önce YÖK Başkanı ve Genelkurmay Başkanı’nı, sonra da Saray’ı ziyaret etmek farz oldu” diye yazdı.

İnce’nin ziyaret ettiği Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, YÖK’ün talimatıyla rektörlük tarafından görevden alındı. Muharrem İnce konuya ilişkin olarak, “Bugünkü destek ziyaretimizden sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı’nı görevden aldı. İşte bu yüzden adayım! Ülkenin seçkin beyinlerinin kaderi, bir kişinin iki dudağı arasında olmasın diye!” dedi.

Haberi CHP milletvekili Ali Şeker sosyal medya hesabından duyurdu. Şeker, “Dekan’ın bugün Muharrem İnce’yi okula soktuğu için YÖK’ün talimatı ile Rektörlük tarafından görevden alındığını” söyledi.

CHP’li Barış Yarkadaş da İnce’nin Samsun Havalimanı’nda gösteri uçuşundan dönerken karşılaştıkları SoloTürk ekibinin de cezalandırıldığını duyurdu. Yarkadaş,  “Pilotların yapacağı diğer gösteri uçuşları da iptal edildi. İşte bunun adı korkudur” sözeriyle tepki gösterdi. Yarkadaş Twitter’dan şöyle yazdı:

“AKP, sadece Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Sn. Duran’ı değil, 19 Mayıs günü İnce’yle birlikte Samsun Havalimanı’nda gösteri uçuşundan dönerken karşılaştığımız Türk Yıldızları’nı da cezalandırdı. Pilotların yapacağı diğer gösteri uçuşları da iptal edildi. İşte bunun adı korkudur.”

Bu iki gelişmeye tepki yine Ali Şeker’den geldi. Şeker yaşananları özetleyerek, “Önce YÖK Başkanı ve Genelkurmay Başkanı’nı, sonra da Saray’ı ziyaret etmek farz oldu” diye yazdı.