Ana sayfa Logo Üstü - Sol ’43 bin 200 defa tecavüze uğradım’

’43 bin 200 defa tecavüze uğradım’

PAYLAŞ

Günde 30 kişinin tecavüzüne uğradığını anlatan Karla Jacinto, ‘Bu şekilde tam 4 yıl boyunca tecavüz ettiler… Bu da yaklaşık olarak 43 bin 200 defa tecavüze uğradığım anlamına gelir’ dedi.

CNN International’dan Rafael Romo‘ya konuşan Jacinto, Meksika’da oldukça yaygınlaşan insan kaçakçılığının boyutlarını gözler önüne serdi. Kendisi gibi on binlerce genç kadının insan tacirlerinin eline düştüğünü anlatan Jacinto, Meksika’nın başkenti Mexico City’nin kaçakçılık ve insan ticaretinin başkenti haline geldiğini dile getirdi.

Önceleri tanıştığı bir adamın kendisine erkek arkadaşı gibi yaklaştığını, hediyeler aldığını ve kendisini mutlu ettiğini anlatan genç kadın, daha sonra yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

‘Erkek arkadaşım bir gün eve başka misafirler getirdi. Daha sonra onların pezevenk olduğunu anladım. Kadınları satıyorlardı. Erkek arkadaşım benim de bazı ‘müşterilere hizmet vermem’ için beni zorladı. Bana neler yapmam gerektiğini anlattı. Müşterileri nasıl ‘memnun etmem’ gerektiğini öğretti. Beni zincirlerle dövdü. karşı çıktığım her an dayak yedim. Her yerimi kızgın ateş ve demirlerle dağladı. Suratıma tükürdü… Hatta benim ‘fahişe olmamdan mutluluk duyduğumu’ iddia etti ve beni oraya hapsetti. Ağladığımı gören bazı adamlar bana gülüyordu. Bense bana yaptıklarını görmemek için gözlerimi yumuyordum…’

15 yaşına geldiğinde bir kız çocuğu dünyaya getiren Jacinto, kendisine kızının gösterilmediğini söyledi.

2008 yılında, kendisi 16 yaşındayken, insan kaçakçılığına karşı yapılan bir operasyonda kurtarılan Jacinto, ‘bu yaşadıklarım hayatımın sonuna kadar devam edecek… Bu korku, bitmeyecek…’ diye konuştu.

Şu anda 23 yaşında olan Karla Jacinto, kendisini insan tacirlerine karşı girişilen gönüllülük hareketine adamış. Toplantılara katılan, yaşadıklarını anlatan, insanlara destek olan genç kadın, daha başka kızların insan tacirlerinin eline düşmemesi için çalışmalar yürütüyor.

(Grihat)