Ana sayfa Logo Üstü - Sol iPhone 8, Eylül ayına yetişmeyebilir

iPhone 8, Eylül ayına yetişmeyebilir

PAYLAŞ

Apple’ın bu yıla özel iPhone 8 veya iPhone X adında yeni bir telefon çıkarmayı planladığı uzun süredir gündemde. Yeni iPhone’un çerçevesiz OLED bir ekran, kablosuz şarj ve yeni tasarlanan parmak izi sensörü gibi bir dizi özelliğe sahip olması bekleniyor.

iPhone 8 ile Lightning’e elveda!
Apple, önemli bir karar vererek yeni iPhone modellerinde Lightning portu yerine USB-C portunu…
Apple’ın iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ta büyük değişiklikler yapması beklenmiyor. Bu sebeple Eylül ayında satışa sunulmalarını engelleyecek bir durum yok. Fakat iPhone 8 için aynı şeyi söylemek pek mümkün görünmüyor.

Üretim süreci uzayabilir
Onuncu yıla özel iPhone’un çerçevesiz ekrana sahip olmasına kesin gözüyle bakılırken, kimlik tanıma konusunda Apple’ın nasıl bir çözüm üreteceği merak konusu oldu. Analistler yüz tanıma Teknolojisi ve yeni bir parmak izi çözümü üzerinde duruyorlar.

Son günlerde gelen raporlara göre Touch ID yerine yeni bir parmak izi okuyucusu kullanılacak. Apple’ın kendi AuthenTec algoritmasını, Privaris cam kimliklendirme teknolojisi ile birleştirdiği ve yeni bir parmak izi ID çözümü sunacağı vurgulanıyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Şubat ayında yayınladığı bir raporunda Apple’ın yeni kimlik tanıma çözümlerini OLED ekrana entegre etmesi için zamana ihtiyacı olduğunu belirtmişti. DigiTimes’ın dün yayınladığı haber de Kuo’nun görüşlerini doğrular nitelikte. DigiTimes’a göre Apple, kendi geliştirdiği parmak izi ID çözümünü OLED ekranda kullanarak seri üretime geçmesi ancak Eylül ayında gerçekleşebilir.