Ana sayfa Teknoloji iPhone 8, ‘akıllı kamera’yla geliyor

iPhone 8, ‘akıllı kamera’yla geliyor

PAYLAŞ

Günümüz akıllı telefonları veya herhangi bir Teknolojik aletin çıkmadan önce yarattığı heyecanının yok olmasının, belki de en büyük sebebi yaşanan erken dönem sızıntılar olsa gerek. Bu bağlamda Apple’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu iPhone 8’in de, şimdiden bu erken dönem sızıntı kurbanı olan akıllı telefonlar arasına katıldığı söylenebilir.

Daha önce birçok farklı kaynak tarafından sıkla söylenmiş olsa da, BlueFin Research Partners’ın yeni yayınladığı bir araştırma notuyla iPhone 8’de ki gelişmiş kamera özellikleri neredeyse doğrulanmış oldu. Daha önce birçok farklı konuda haklı çıkan BlueFin Research Partners’ın, iPhone 8 için de haklı çıkma olasılığı çok yüksek.

Shiftdelete’in aktardığı rapora göre Apple’ın 10. yıldönümü şerefine çıkaracağı özel telefonu iPhone 8, gelişmiş 3D algılama işlevselliğine sahip devrim niteliğindeki yeni bir kamera sensörüne sahip olacak.

Geniş çapta bir işlevselliğe sahip olacak olan iPhone 8’de ki bu yeni kamera sensörü, biyometrik kimlik doğrulama, fotoğraf, oyun ve arttırılmış gerçeklik gibi çeşitli görevler için kullanılabilecek.

Son olarak, Apple’ın WWDC 2017 etkinliğine ek bir donanıma ihtiyaç duymadan iOS 11 ile artırılmış gerçeklikte nasıl harikalar yarattığını hatırlayacak olursak, iPhone 8’den daha iyi bir performans beklemenin yanlış olmayacağı söylenebilir.