Ana sayfa Teknoloji iPhone kullanıcılarının yüzde 92’si, 12 ay içinde başka bir iPhone alma eğilimi...

iPhone kullanıcılarının yüzde 92’si, 12 ay içinde başka bir iPhone alma eğilimi gösteriyor

PAYLAŞ

Merkezi ABD’nin New York şehrinde bulunan bir ABD’li yatırım bankası olan Morgan Stanley tarafından yayınlanan bir anket çalışmasına göre, halihazırda iPhone kullanıcılarının tam yüzde 92’si, önümüzdeki 12 ay içinde başka bir iPhone alma eğilimi gösteriyor. En azından ellerindeki telefonun “ömrü” bittiğinde, yine iPhone tercih edeceklerini söylüyorlar.

Chip’te yer alan habere göre, geçtiğimiz sene sadakat oranıyla yüzde 86’larda olan Apple, bu alanda en yüksek oranı Eylül 2015’te yakalamıştı. Yüzde 93’e varan sadakat oranı, aslında Apple’ın neden bu kadar başarılı olduğunun göstergesi. Morgan Stanley’in yaptığı çalışma, yalnızca Apple özelinde değil. Samsung’da bu oran yüzde 77, LG’de yüzde 59, Motorola’da ise yüzde 56 değerinde.

Apple, bu ayın başlarında yeni bir satış başarısı daha gösterdikten sonra, 776 milyar doların üzerinde değer kazandı ve en değerli halka açık ticaret şirketi haline geldi. Sonuç olarak Morgan Stanley, Apple için hedef hisse senedi fiyatlarını da hisse başına 177 Dolar seviyesine yükseltti. Ayrıca Morgan Stanley analisti Katy Huberty de iPhone 8’in erteleneceği iddialarını bir nevi yanıtlayarak, telefonun zamanında tanıtılacağı ve piyasada olacağı bilgisini de verdi. Söylenene göre, tedarik zincirinde herhangi bir gecikme yok.