Ana sayfa Teknoloji iPhone X satış rekoru kırabilir!

iPhone X satış rekoru kırabilir!

PAYLAŞ

Bir Apple yetkilisi CNET’e yaptığı açıklamada, yeni iPhone’a olan talebin beklentilerin çok üstünde olduğunu söyledi. Buna göre yeni iPhone ile birlikte iPhone satış rekoru kırılabilir.

Morgan Stanley hafta başında yayınladığj araştırma raporunda 2018’de Apple’ın 262 milyon iPhone satabileceği iddia etmişti. Bu, 2015’te Apple’ın elde ettiği 231 milyon adetlik iPhone satışının çok üstünde. Apple, sözcüsünün yaptığı açıklama şirketin gelecek yıl, iPhone 6’yı piyasa sürdükleri dönemden daha çok iPhone satabileceklerini gösteriyor.

Shiftdelete’de yer alan habere göre, Apple yetkilisi devrim niteliğindeki yeni ürünü mümkün olan en kısa sürede isteyen her müşteriye ulaştırmak için çok çalıştıklarını, internet üzerinden sipariş kabul etmeye devam edeceklerini söyledi. Yetkili, iPhone X’in 3 Kasım Cuma sabah saat 8.00 itibari ile Apple perakende mağazalarında olduğu gibi, tüm dünyadaki operatör ve perakende ortaklarında da satışa sunulacağını belirtti.

Şu an yeni iPhone’un ön siparişe açık olduğu ülkelerde iPhone X satın almak isteyen müşteriler için 5-6 haftalık bir bekleme süresi bulunmakta. Daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi yaşanan tedarik sorunu nedeniyle sevkiyat sürelerinin normale dönmesi için 2018 yılını beklemek gerekiyor.

5.8 inçlik neredeyse çerçevesiz OLED bir ekrana sahip olan iPhone X, 2014’te piyasaya çıkan iPhone 6’dan bu yana en radikal tasarım değişikliğinin yapıldığı iPhone modeli. Apple’ın şimdiye kadar piyasaya sürdüğü en pahalı iPhone olmasına rağmen müşterilerin iPhone X’i satın almak için yoğun talep göstermeleri premium bir iPhone modeli beklediklerini gösteriyor. Apple’ın borsadaki hisselerinin 4 puan yükselmesi de yeni iPhone’a güçlü bir talebin olduğunu gösteriyor.