Ana sayfa Spor Irak’ın efsane futbolcusu Ahmed Radhi, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Irak’ın efsane futbolcusu Ahmed Radhi, Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

PAYLAŞ

Irak’ın tarihinde katıldığı tek Dünya Kupası’nda attığı golle meşhur olan eski futbolcu Ahmed Radhi yeni tip Koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti. 56 yaşındaki Radhi hastalığa sekiz gün önce yakalanmıştı.

Gazete Duvar’ın aktardığına göre, Irak’ın en tanınmış futbolcularından biri olan Ahmet Radhi, Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. 56 yaşındaki Radhi’nin, hastalığı kapmasından sekiz gün sonra Bağdat’ta hastanede yaşamını yitirdiği açıklandı.

Bağdat’taki Numan Eğitim Hastanesi’nin Başhekimi Salah al Izzi, ünlü futbolcunun dün gece durumunun stabil olduğunu, ailesi ve sağlık bakanıyla telefonda görüştüğünü ancak bu sabah yaşamını yitirdiğini söyledi. Buna göre Radhi oksijen maskesini çıkararak odasında tuvalete gittiği sırada bayıldıktan sonra yaşama döndürülemedi.

1986 yılında, Irak’ın tarihte katıldığı tek Dünya Kupası’nda attığı tek golü Belçika’ya karşı kaydeden Radhi, ülkenin milli takımıyla iki Arap turnuvasında da kupa kaldırmıştı. 1988’de yılın Asyalı oyuncusu seçilmiş, 1999 yılında yapılan bir sıralamada da Asya’nın dokuzuncu en iyi oyuncusu olarak nitelenmişti. Bir dönem siyasete atılan Radhi’nin ismi, Irak futbol sendikasının başkanlığı için geçiyordu.