Ana sayfa Medya İrfan Değirmenci’den Doğan Holding’e yanıt: Hakkımı helal etmiyorum

İrfan Değirmenci’den Doğan Holding’e yanıt: Hakkımı helal etmiyorum

PAYLAŞ

İrfan Değirmenci’nin ‘hayır’ dediği için işten çıkarılmasının ardından Doğan Yayın İlkeleri Kurulu Başkan Vekili Volkan Vural tarafından bir açıklama yapılmış, Değirmenci’nin attığı tweetler ‘kışkırtıcı ve kutuplaştırıcı’ olarak tanımlanmıştı.Twitter hesabından bu söylemlere yanıt veren Değirmenci ise “Beni “kışkırtıcılık”la suçlayan “ilkeli” kurum, beni açıkça hedef göstermektedir!” diyerek Doğan Holding’e hakkını helal etmediğini söyledi.

Değirmenci, ‘hayır demeyi sürdürerek, “Düşüncelerim satılık değildir. Bugün beni arayıp limon tezgahı ayarlamayı teklif eden pazarcılar candır, insandır. Onlar için bile #hayır” ifadesini kullandı.

Değirmenci şunları yazdı:

“Bir garip İrfan ilkesi der ki, helallik önemlidir.O yüzden yazıyorum.Ben işten çıkış görüşmesi için şirketteyken bir bildiri yayınlanmış!

Beni “kışkırtıcılık”la suçlayan “ilkeli” kurum, beni açıkça hedef göstermektedir!

Ülkenin bugünkü durumunun müsebbiplerinden biri “ana akım” medyadır. Ben, O’nun içinde direne direne var edebildim kendimi. Hep korktular!

Evet kampanyasıyla kendini kurtarma derdine düşen “ana akım” medya ,hayır tweetlerimi fırsata çevirip tarafını belli etmek istemektedir.

Onurlu yol arkadaşlarımla çekilen şu son hatıra pozumun dışında şirketten ayrılırken yanımda olan tek şey ilkelerimdir!

Bir garip İrfan ilkeleri gereği, Doğan Yayın Holding’e hakkımı helal etmiyor, orada çalışan emekçi dostlara kolaylıklar diliyorum…

Düşüncelerim satılık değildir. Bugün beni arayıp limon tezgahı ayarlamayı teklif eden pazarcılar candır, insandır. Onlar için bile #hayır”