Ana sayfa Sürmanşet İrlandalı turist, sesinden etkilendiği müezzin için imza kampanyası başlattı

İrlandalı turist, sesinden etkilendiği müezzin için imza kampanyası başlattı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yaşayan İrlandalı turist, Hanım Cami'sinde görevli müezzin Arif Ercan'ın sesini kendi oturduğu bölgede de duyabilmek için imza kampanyası başlatarak kaymakamlığa dilekçe verdi.

PAYLAŞ

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 15 yıldır Kuşadası’na gelen 60 yaşındaki Baya Hilary Demdsey, Kuşadası merkezde bulunan Hanım Cami’nin yakınındaki bir kafede otururken ezan okunmaya başladı. Ezan sesinden çok etkilenince önce telefonu kaydeden turist daha sonra da camiye gidip müezzinle tanıştı.

Kaydettiği ezan sesini Kuşadası’nda yaşayan diğer İrlandalı turistlere de dinleten Demdsey, arkadaşlarının da çok etkilenip duygulandığı görünce bu defa kendi dili Kuşadası Kaymakamlığı’na hitaben dilekçe yazıp aynı müezzinin kendi bulundukları bölgede ezanları okuması için imza kampanyası başlattı.

Ezanı dinlettirdiği 51 kişiden imza toplayan Demdsey, “Yaklaşık 15 yıldır Kuşadası’na geliyorum. Kafede otururken duyduğum ezan sesinden çok etkilendim. Hemen camiye gidip ezanı okuyan kişi ile tanıştım. Adının Arif Ercan olduğunu öğrendiğim bu müezzin Kuşadası Belediye Cami’sinde görevliymiş ve biz bu müezzinin o camide okuduğu ezanı duymuyoruz. Arif Ercan’ın okuduğu ezanı gerçekten ruhumda hissettim. Ezan biter bitmez hemen Arif’in yanına gidip hangi Cami’de görev aldığını sordum. Bana başka bir Cami’de görev aldığını geçici olarak bugünlük gelip ezan okuduğunu söyledi. O günü aklımdan çıkaramıyorum. Gerçekten muhteşem duygular yaşadım. Arkadaşlarıma da dinlettim onlarda benimle aynı duyguyu yaşadılar. İmza toplayıp Kaymakamlığa dilekçe verdik. Arif Ercan umarım Hanım Cami’ye tekrar gelir ve biz de ezanları onun sesinden dinleriz” diye konuştu.