Ana sayfa Sürmanşet IŞİD’in yakarak katlettiği askerin babası: Artık yalvarıyorum, devlet yetkilileri bir açıklama yapsın

IŞİD’in yakarak katlettiği askerin babası: Artık yalvarıyorum, devlet yetkilileri bir açıklama yapsın

PAYLAŞ

Ailelerin acılı bekleyişi devam ederken Sefter Taş’ın annesi fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Oğullarının akıbetini öğrenemeyen ve uzun süredir psikolojik tedavi gören anne Taş’ın şuurunu kaybettiğini ve hastaneye kaldırdıklarını kaydeden baba Aydın Taş, “Ne oldu bizim çocuğa, unutuldu, 55 gün oldu. Karım şuurunu kaybetti, bende de güç kalmadı, tek bir açıklama bekliyoruz” sözleriyle sitemlerini dile getirdi.

BirGün’den Zeynep Yüncüler’in haberine göre, Baba Taş, şu ana kadar tek bir açıklama dahi yapmayan yetkililerle, olayın üzerine gitmeyerek sessiz kalan medyaya öfkeli. Baba Taş, kırgınlığını ve öfkesini eşini kaldırdıkları hastaneden şöyle dile getirdi: “Zaten felaketler art arda geliyor, her yerden şehit haberleri alıyoruz. Artık yalvarıyorum, devlet yetkilileri bir açıklama yapsın, biz hâlâ bekliyoruz. Devlet sanki olayı şu an derin dondurucuya attı, bekletiyor! Ailece hastanedeyiz. Benim artık gücüm kalmadı. Usandım açıkçası. Acı kaldıramıyorum.”

Kilis sınırındaki Şehit Mehmet Hudut Karakolu’nda görev yapan 21 yaşındaki Sefter Taş, 1 Eylül 2015’te IŞİD’ciler tarafından kaçırılmış, arkadaşı Yusuf Beylem ise IŞİD’in saldırısı sonucu yaşamını yitirmişti.