Ana sayfa Dünya İsrail’de gündem Adnan Oktar: Dostluğun sonu mu?

İsrail’de gündem Adnan Oktar: Dostluğun sonu mu?

İsrail basını, İsrailli yetkililerle yakın ilişki kurmaya çalışan Adnan Oktar'ın gözaltına alınmasına geniş yer ayırdı. Jerusalem Post gazetesi, "Oktar ile İsrail'de kurduğu dostlukların sonuna mı gelindi?" diye sordu.

PAYLAŞ

Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen ve İsrailli isimlerle yakın ilişkileri dikkat çeken Adnan Oktar’ın gözaltına alınması İsrail basınında geniş yer buldu.

Haaretz gazetesinde iki ayrı haber yayımlandı. Birinde “Kedicik haremi kuran Türk İslam cemaati lideri gözaltına alındı” başlığı kullanılırken, diğer haber “Orji, Şantaj ve anti-Semitizm: Lideri İsrailli Figürler tarafından kucaklanan İslami Tarikatın İçinde” başlığı ile verildi.

Jerusalem Post gazetesi haberi, “Oktar ile İsrail’de kurduğu dostlukların sonuna mı gelindi?” başlığıyla aktardı. Haberde, Oktar’ın İsrailli din adamları ve siyasetçilerle temas kurduğuna dikkat çekildi.

Times Of Israel gazetesi ise AP ajansından aktardığı haberde, Oktar’ın Yahudi karşıtı görüşlerini son dönemde değiştirerek üst düzey İsrailli isimlerle yakın temas kurduğunu, televizyon programında çok sayıda İsrailliyi ağırladığını belirtti.