Ana sayfa Logo Altı İsveçli kadın yazar çalının altında yaşayan evsiz adama aşık olup evlendi: şimdi...

İsveçli kadın yazar çalının altında yaşayan evsiz adama aşık olup evlendi: şimdi 6 yaşında ikizleri var

PAYLAŞ

Emmy Abrahamson 41 yaşında İsveç’li bir yazar.

2006’da Amsterdam’daki bir bankta otururken Vic Kocula’yı gördüğünde bir arkadaşını bekliyordu.

Abrahamson, Kocula’nın sokaklarda uyuyan bir evsiz olduğunu hemen fark etmesine rağmen ona karşı bir çekim hissetti.

Kocula, geceleri çalıların arasında uyuyordu.

Abrahamson “Evsiz sokaklarda yaşan biri olduğunu hemen anladım çünkü çok pisti, sakalı normalden fazla uzundu, kesilmemişti ve çok kirliydi”

“Tüm bunlara rağmen sohbet etmeye başladık ve gördüğüm en güzel kahverengi gözlere sahip olduğunu fark ettim. Beni hemen güldürdü.”

Abrahamson ve Kocula, birbirlerinden etkilendiklerini farkettiler ve 5 gün sonra aynı yerde buluşmak üzere sözleştiler.

Aslen Amerika’dan gelen Kocula, yanlış bir Avrupa backpacking gezisinin sonucunda evsiz kaldı.

Seyahat için geldiği Avruda’da parası bitti ve o sokaklarda yatıp kalkarak insanlaradan para dilenerek seyahatini tamamlayabileceğini düşündü. Ama bir süre sonra dilenerek kazandığı parayla çok içmeye başladı. Ve alkol zaafı onu bambaşka bir yola çekti. O artık evsiz sokaklarda yaşayan bir alkolikti. Kocula “Bir gün fark ettim ki Aman Tanrım ben artık evsiz bir alkoliktim”

Abrahamson ve Kocula aynı yerde sözleştikleri gibi 5 gün sonra tekrar bir araya geldiler ve tüm günü birlikte geçirdiler.

Bununla birlikte, Abrahamson o sırada Viyana’da yaşıyordu ve geri dönmek zorundaydı. Yalnızca tatil için Amsterdam’a gelmişti.

Abrahamson onu bir daha görebilecek miydi bilmiyordu, ona numarasını verdi ve Viyana’ya evine döndü.

Kısa bir süre sonra Abrahamson şaşırtıcı bir telefon aldı.

“Onu bir daha görebilecek miydim bilmiyordum, içimden ‘umarım görebilirim’ diyordum ve onu düşünmeden duramıyordum. Üç hafta sonra 30 yaşına girdim ve bir pazartesi sabahı bir telefon aldım. Bu O’ydu… ‘Burdayım’ dedi. Beni izlemiş ve Viyana’ya gelmişti. Ve biz o günden beri hiç ayrılmadık.”

Viyana’ya tren bileti alabilmek için para çalan Kocula, şimdi karısı Abrahamson’un kendisini daha ileri bir eğitim için teşvik etmesinin ardından okulu bitirdi ve mühendis olarak çalışıyor.

Bir şatoda peri masalı gibi bir düğünle evlenen çiftin şimdi Desta ve Til adında altı yaşında ikizleri var.

Kocula, çocuklarından hiçbir şeyi saklamadıklarını ve anneleriyle tanıştığında çalının altında yatan bir evsiz olduğunu anlattığını söylüyor. “Henüz çok küçükler evsiz kelimesinin toplumsal hayatta neye karşılık geldiğini anlamıyorlar, sadece ‘Aa babamız çalıların altında uyumuş çok eğlenceli’ diyorlar”

Emmy Abrahamson ise “Nasıl çalıda yaşayan bir adama aşık oldum” adında bir kitap yazarak eşiyle inanılmaz tanışma öyküsünü kitapta anlattı.

Gri Hat Çeviri