Ana sayfa Gündem İyi Partili Aydın, AKP’nin ‘Adil Öksüz’ showu için uyarmıştı Yeni Şafak işareti...

İyi Partili Aydın, AKP’nin ‘Adil Öksüz’ showu için uyarmıştı Yeni Şafak işareti verdi: Adil Öksüz paketlenip getirilecek

PAYLAŞ

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki cunta yapılanması tarafından düzenlenen darbe girişiminin kilit ismi, firari Adil Öksüz’ün Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) tarafından “paketlenip” Türkiye’ye getirilebileceğini iddia etti.

Adil Öksüz’ün MİT tarafından bulunmasının kuvvetle ihtimal bulunmasına ilişkin Orakoğlu’nun yazı yazması dikkat çekti.

Kanun hükmünde kararname (KHK) ile Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan MİT’in daha önce 19 ülkeden 83 “FETÖ firarisini Türkiye’ye getirdiğini belirten Orakoğlu, köşesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın şu açıklamasına yer verdi:

 ’’Adil Öksüz haininin nasıl serbest bırakıldığını, bu işte kimlerin parmağı olduğunu unutmuş değiliz. Bu şahsın izini sürüyoruz. Takipteyiz. Bazı bağlantılar kurulmuş vaziyette; hangi ülkede olduğunu söylemem uygun olmaz. Temennim odur ki aldığımız istihbarat doğru çıkarsa onunla ilgili adımı da attığımız gibi gerçekleştireceğiz.‘’

Orakoğlu, söz konusu alıntısının ardından “MİT’in Adil Öksüz’ü paketleyip Türkiye’ye getirmesinin kuvvetle muhtemel göründüğünü” ifade etti. “MİT Adil Öksüz’ü de paketleyebilecek mi?” başlığıyla yayımlanan (14 Mayıs 2018) yazısında Orakoğlu, sözlerini “Adil Öksüz veya diğer FETÖ yakalanmasından endişe edenler için söyleyebileceğimiz tek şey ‘Korkunun ecele faydası yok” diye sonlandırdı.

KORAY AYDIN ÖNCEDEN DUYURMUŞTU

Daha önce İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Meral Akşener’i karalamak için Adil Öksüz’ün seçimden 15 gün önce ortaya çıkarılacağını iddia etmişti.Aydın, “Adil Öksüz’ün seçime 15 gün kala güya iktidar tarafından yeni yakalanıp getiriliyormuş gibi seçim malzemesi olarak kullanılacağı iddia ediliyor. Bu kişinin, itirafçı olarak hem İYİ Parti’yi hem CHP içindeki bazı isimleri FETÖ’cü olarak suçlayıp bunu bir seçim kozu olarak kullanabilecekleri her yerde konuşuluyor.” demişti.