Ana sayfa Öne Çıkanlar İzmir’de Reina saldırısına ilişkin 27 kişi gözaltına alındı

İzmir’de Reina saldırısına ilişkin 27 kişi gözaltına alındı

PAYLAŞ

Reina katliamıyla ilgili operasyonlar çeşitli illerde devam ediyor. İzmir’de polis, Kırgız ve Uygur Türkü 3 aileye mensup 27 kişiyi gözaltına aldı. Dün Konya’daki evlerine yapılan operasyonda bulunamayan ailelerin İzmir’e geldikleri saptanırken, Reina saldırısını yapan teröristin ilişki kurduğu aileler olup olmadıkları araştırılıyor.

Sol’da yer alan haebere göre, yılbaşı gecesi 39 kişinin yaşamını yitirdiği, 65 kişinin yaralandığı Reina katliamını gerçekleştiren saldırganın yakalanmasına yönelik İstanbul’da başlatılan operasyonlar, Konya başta olmak üzere çeşitli illerde sürdürüldü. Bu operasyonlarda elde edilen bilgilerde, Kasım ayında Konya’ya eşi ve 2 çocuğuyla gelen IŞİD’li teröristin, kentin Bosna Hersek Mahallesi’nde ev kiralayan yabancı uyruklu 3 aileyle ilişki kurduğu saptandı.

Reina katliamından sonra Konya’da polisin yaptığı baskınlarda, 3 ailenin kaldığı evlerde kimse bulunamadı. Evleri boşalttıkları belirlenen 3 aile de sır oldu.

İZMİR’DE 3 AİLE GÖZALTINDA

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube ekipleri yaptıkları çalışmada Konya’dan, Uygur Türkü ve Kırgız ailelerin İzmir’e geldiğini saptadı. Bu kişilerin kaldığı İzmir’in Buca ilçesindeki adreslere dün gece yapılan operasyonda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 3 aileye mensup 27 kişi gözaltına alındı. Emniyet Müdürlüğüne götürülen Uygur Türkü ve Kırgız ailelerin Reiana katliamını yapan teröristle bağlantılarının olup olmadığı araştırılırken, pasaportlarına yönelik inceleme sürüyor.