Ana sayfa Magazin John Travolta ve Olivia Newton-John, Grease’in 40. yıldönümü için geri döndü

John Travolta ve Olivia Newton-John, Grease’in 40. yıldönümü için geri döndü

PAYLAŞ

Mirror’a konuşan Olivia Newton-John, filmin 40. yılını kutlamak için özel bir hazırlık içinde olduklarını söyledi.

‘Bu filmin 40. yılını kutlayacağımız için çok heyecanlıyım’ diyen 68 yaşındaki usta oyuncu, detay paylaşmanın erken olduğunu dile getirdi. Yine de ‘sır’ vermekten kendini alamayan Newton-John, ‘Bunun için çok özel hazırlıklarımız var. Seneye göreceksiniz’ diye konuştu.

Aradan geçen 40 yılı ise ‘Gerçekten inanılmaz, zamanın nasıl geçtiğini anlamadım’ diyerek yorumladı.

İzleyicilerin, kendilerini izlemek için hazır olması vurgusu yapan güzel oyuncu, ‘Seneler geçse de John’la bir arada olmak hala 40 yıl önceki film kadar heyecan verici’ ifadelerini kullandı.

Grease, yönetmenliğini Randal Kleiser’in yaptığı, başrollerini John Travolta, Olivia Newton-John ve Stockard Channing’in paylaştığı 1978 ABD yapımı 110 dakikalık film. Türü müzikal romantik komedidir. Aynı isimli Broadway müzikalinden sinemaya uyarlanmıştır.

Film için eleştirmenlerin birçoğu “zamanın ötesinde” tanımını kullanırken bir kısmı “1950’lerin sonu 60’ların başını anlatan, 70’ler yapımı bir 90’lar filmi” tanımlamasını tercih etmektedirler.

Filmin soundtrackinde yer alan “Hopelessly Devoted to You” parçası 1979 yılında “En İyi Film Müziği” dalında Oscar’a aday olmuştur.

1982 yılında Grease 2 bir devam filmi niteliğinde çekildiyse de Grease’in elde ettiği başarıyı yakalayamamıştır.