Ana sayfa Spor Joshua’nın son kurbanı Vladimir Klitscko

Joshua’nın son kurbanı Vladimir Klitscko

PAYLAŞ

İngiltere’nin Wembley Stadın’da Antony Joshua ile Wladimir Klitscko ağır sıklet boks maçında karşı karşıya geldi. Anthony Joshua, Wladimir Klitschko’yu 11. raundda iki defa yıkarak 19. maçını 19. kez nakavtla kazandı.

Bugüne dek oynadığı 18 maçın tamamını nakavt ile kazanan Joshua ile 11 yıl yenilmezlik unvanını Tyson Fury karşısında kaybeden Klitschko arasındaki zorlu karşılaşma Londra’daki Wembley Stadı’nda 90 bin kişi önünde yapıldı.

27 yaşındaki Anthony Joshua, 19. maçını da nakavtla kazanırken, Klitschko üst üste 2. kez yenildi. 2 sporcu da 15’er milyon doların sahibi oldu.

Zaferin ardıdnan konuşan Joshua vatandaşı Tyson Fury’ye meydan okudu. Joshua, “Fury nerdesin? Benim hakkımda çok konuştun. 90 000 seyirciye aramızdaki düelloyu görmeleri için bir şans vermek istiyorum” dedi.

28 yaındaki Fury de yenilgisiz durumda. 25 dövüşte 18 nakavtı bulunan Fury, sağlık problemleri nedeniyle 2015’de Klitschko’yla yaptığı maçtan bu yana boks yapmıyor.

Şu anda boks lisansı da bulunmayan Fury buna rağmen Twitter’dan Joshua’nın meydana okumasına ‘Hadi dans edelim’ diyerek olumlu yanıt verdi.