Ana sayfa Logo Üstü - Sağ “Kalp krizinden ölen erkeklerin yüzde 85’i, eşlerini aldattığı sırada krize yakalandı”

“Kalp krizinden ölen erkeklerin yüzde 85’i, eşlerini aldattığı sırada krize yakalandı”

PAYLAŞ

ABD’de gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, cinsel ilişki sırasında kalp krizi geçirip ölen erkeklerin büyük bir çoğunluğu eşlerini aldattığı sırada kalp krizi geçirip ölüyor.

Ontrava’da yer alan habere göre, Amerika Kalp Derneği’nin kalp krizi vakaları konusunda gerçekleştirdiği araştırmanın incelenen raporunda, cinsel ilişki sırasında ölen erkeklerin yüksek oranı dikkat çekti.

Kalp rahatsızlığı olan hastaların yürüyüşe çıkmak, kahve içmek gibi gerçekleştirilen sıradan rutinler sırasında ölme oranı, cinsel ilişki sırasında ölme oranından daha düşük çıkması da araştırmacıları bu konuya yöneltti.

Cinsel ilişki sırasında kalp krizi geçiren bireylerin kurtarılma olasılığının düşük olması üzerine bu sırada gerçekleşen krizlerde ölüm vakalarının çok olduğunu inceleyen bilim insanları enteresan bir detay saptadı. Cinsel ilişki sırasında kalp krizi geçirerek ölen erkeklerin yüzde 85’inin o sırada eşlerini aldattığı detayı araştırmada belirli olasılıkları belirledi.

Kaçamak olarak yapılan ilişkinin kişiye ayrı stres yaşatması kalp krizini tetiklerken aynı zamanda erkeklerin yaş faktörü de oranı etkiledi. Kendisinden genç kadınlar ile cinsel ilişki yaşayan erkeklerin yaşadığı stres ve fazladan efor sarf etmenin kalp krizi olasılığını artırdığını gözlemleyen bilim insanları, birçok açıdan yaşanan stres ve rutin dışı hareketlilik nedeni ile kalp krizlerinin daha ağır geçirildiği saptandı.

Her yıl yaklaşık 6 bin kişinin kalp krizinden gerçekleşen ani ölümlerinin yüzde 93 gibi yüksek bir oranın bu sebeplerden olduğunu açıklayan Profesör Glenn Levine, özellikle ABD’de de kalp krizi vakalarının daha çok cinsel ilişki sırasında gerçekleştiğini belirtti.