Ana sayfa Öne Çıkanlar Kara Harp Okulu’nda da ilk kez bir başörtülü öğrenci

Kara Harp Okulu’nda da ilk kez bir başörtülü öğrenci

PAYLAŞ

Kara Harp Okulu 2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Töreni düzenlendi. Törene, Meclis Başkanı İsmail Kahraman, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Milli Eğitim Bakanı İsmat Yılmaz ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler katıldı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve nice kahraman komutanların mezun olduğu şanlı yuvada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Açılış töreninde Kara Harp Okulu tarihinin ilk başörtülü öğrencisi de hazır bulundu.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ise son dönemde terörle mücadele konusunda Cumhuriyet tarihinin en yoğun günlerinin yaşandığını söyledi.” FETÖ” ile mücadelenin de devam edeceği mesajını verdi.

İlk kez türbanlı öğrenci
Kara Harp Okulu’ndaki Törende Milli Savunma Bakanlığı’nın kararıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’ndeki (TSK) başörtü serbestisinin ardından Kara Harp Okulu tarihinde ilk kez bir başörtülü öğrenci de yeni eğitim öğretim yılına başladı. Daha önce Hava Harp Okulu’na Merve Gürbüz adlı bir öğrenci de başörtülü kabul edilmişti.