Ana sayfa Editörden 15 Temmuz’u 6 ay önce haber verdiklerini söyleyen Karagül: Pek kimsenin dikkatini...

15 Temmuz’u 6 ay önce haber verdiklerini söyleyen Karagül: Pek kimsenin dikkatini çekememiştik

PAYLAŞ

Yeni Şafak gazetesi yazarı İbrahim Karagül, 15 Temmuz darbe girişimini 6 ay önce haber verdiklerini yazdı. 2016 Ocak ayında Gerçek Hayat dergisinde bir dosya yayınlayarak Erdoğan’a yönelik yeni bir uluslararası komplonun ilginç ayrıntılarını sunduklarını söyleyen Karagül, “Bu kirli senaryo konusunda pek kimsenin dikkatini çekememiştik. Çünkü bizim medyada bile bazı arkadaşlarımızın çok daha önemli ‘öncelikleri’ vardı: Adam tasfiye etmekle, iftira atmakla, ‘piyasa’ yapmakla meşguldüler. Darbe kimin umurundaydı?” dedi.

Karagül’ün yazısının ilgili kısmı şöyle:

Biz 15 Temmuz’u Ocak ayında haber verdik..
2016 Ocak ayında, Gerçek Hayat dergisinde bir dosya yayınladık.
Türkiye’nin darbeler ve darbe girişimleri tarihine yeni bir sayfa açacak ölçüde bir kirli dosyanın kapağını araladık. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik yeni bir uluslararası komplonun ilginç ayrıntılarını sunduk.
Dikkat edin, bunlar 15 Temmuz darbe ve iç savaş girişiminden önce, yani Ocak ayında oldu. Darbe senaryosu çokulusluydu ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Arafat’ın katili Muhammed Dahlan senaryonun tam merkezindeydi.
Senaryonun sonu: Erdoğan bitirilecek!
Senaryo şöyleydi: Doğrudan Erdoğan’ı hedef alacak darbe kampanyası önce Arap medyası üzerinden servis edilecek. Çirkin kampanyalar düzenlenecek, Erdoğan ve Türkiye’nin imajı hedef alınacak. Ardından Türkiye’deki muhalif medya finanse edilip kampanyanın Türkiye ayağı başlatılacak. AK Parti iktidarından memnun olmayanlar seferber edilecek.
Askerler provoke edilecek. Terör tırmandırılacak. Ardından Erdoğan bitirilecek!
Nasıl? 15 Temmuz senaryosuna benziyor mu? Darbe girişiminden altı ay önce duyurduğumuz bu kirli senaryo konusunda pek kimsenin dikkatini çekememiştik. Çünkü bizim medyada bile bazı arkadaşlarımızın çok daha önemli “öncelikleri” vardı: Adam tasfiye etmekle, iftira atmakla, “piyasa” yapmakla meşguldüler. Darbe kimin umurundaydı?

Yazının tamamı için…