Ana sayfa Medya Karagül: En güçlü kaleyi zayıflatmak için bütün cephelerden vuruyorlar

Karagül: En güçlü kaleyi zayıflatmak için bütün cephelerden vuruyorlar

PAYLAŞ

16 Nisan referandumunun Almanya’yı ve Alman eksenindeki ülkeleri neden telâşlandırdığını bildiğini söyleyen Yeni şafak Yazarı İbrahim Karagül, “Çünkü Türkiye ayakta kaldığı müddetçe coğrafyayı rahatlıkla istilâ edemeyecekler! Parçalayıp paylaşamayacaklar!” dedi.

Karagül’ün yazısının ilgili kısmı şöyle:

Neden düşmanlığın, kötülüğün en çirkin haline başvurur oldular? Neden Türkiye ile ilişkilerini açıktan terör örgütlerine ihale ettiler? Neden kitlesel kıyım yapmış azılı teröristleri ortak ilan ettiler?

Neden 15 Temmuz gibi ağır bir saldırıda rol alanları korumaya aldılar? Neden ardı ardına saldırılarla, operasyonlarla Türkiye’yi dize getirmeye çalışıyorlar? Ve neden bütün Avrupa Türkiye’ye karşı bir Haçlı Savaşı türü seferberlik başlattı?

Çünkü Türkiye ayakta kaldığı müddetçe coğrafyayı rahatlıkla istilâ edemeyecekler! Parçalayıp paylaşamayacaklar! Türkiye daha da güçlendikçe, etrafını güçlendirdikçe, coğrafyaya bir şeyler söyledikçe elleri zayıflayacak, ülkelerimizde, şehirlerimizde rahatça at koşturamayacaklar? Bu yüzden hep birlikte Türkiye’ye saldırı başlattılar.

Anadolu, bu tek kale direnecek, biliyorlar!

Haçlı savaşları döneminde olduğu gibi Anadolu’nun direneceğini biliyorlar. Çanakkale’de olduğu gibi bu ülkenin direneceğini biliyorlar. En sağlam, en güçlü kaleyi zayıflatmak için bütün cephelerden vuruyorlar. Bunu yaparken kendilerine Haçlı denmesini, ırkçı denmesini önemsemiyorlar. Terör örgütleriyle aleni ortaklıktan çekinmiyorlar.