Ana sayfa Editörden Karagül: “Ne işimiz var El Bab’da” diyenler, bu ülkenin savunmasından hiçbir şey...

Karagül: “Ne işimiz var El Bab’da” diyenler, bu ülkenin savunmasından hiçbir şey anlamıyor

PAYLAŞ

Türkiye’nin El Bab’da kesin bir zafer kazandığını iddia eden Yeni Şafak Gazetesi Yazarı İbrahim Karagül, Türkiye v dünya medyasını ise sessiz kalmakla suçladı. Karagül, ‘ne işmiz var El Bab’da’ diyenler için ise şu ifadeleri kullandı: Savunmanız, sınırlarınıza kadar gerilemişse siz o ülkeyi hiçbir zaman ayakta tutamazsınız.

İbrahim Karagül’ün yazısının ilgili kısmı şöyle:

Dikkat ediyor musunuz; neredeyse hiç kimse Türkiye’nin bu zaferinden söz etmiyor. İçeride sessizlik, dışarıda sessizlik, Türk medyasında eksiklik, dünya medyasında suskunluk!
Bizim medyada derinlikli analizler göremiyoruz. Bunun ne anlama geldiğine, bundan sonra ne olabileceğine, Fırat Kalkanı ve El Bab başarısının değerine ilişkin güçlü sözler, yazılar göremiyoruz. Sanki kimse bu işten memnun olmamış gibi. Sanki birileri bu zaferi gizlemeye çalışıyormuş gibi.

Zafer Türkiye’nin olunca, başarı Türk güvenlik birimlerinden gelince bir kıskançlık, unutturma/gölgeleme/gizleme çabası öne çıkıyor? Listenin başında, 15 Temmuz’dan beklenti içinde olanlar, Türkiye içinde hala birileri ülkeye karşı gizli bir operasyon çekiyor sanki.

Zor bir mücadele verildi. Sabırla hareket edildi. En az kayıpla en iyi sonuç alma hesabı yapıldı. Şehitler verdik, yaralılarımız oldu. Hala oluyor. Dün iki askerimiz daha şehit oldu. “Ne işimiz var El Bab’da” diyenler, ya bu ülkenin savunmasından hiçbir şey anlamıyor ya da bir başka operasyonun sözcülüğüne soyunmuş demektir.

Savunmanız, sınırlarınıza kadar gerilemişse siz o ülkeyi hiçbir zaman ayakta tutamazsınız. Bu herkesin bildiği bir gerçektir. Dolayısıyla böylesine saçma sapan iddialarla kafa karıştıranların içeride başka bir ajandası var demektir. Orada Türkiye savunuluyor. İstanbul, Ankara, Sivas, Diyarbakır, Urfa savunuluyor, hala anlamadınız mı?