Ana sayfa Editörden Karagül’den Avrupa krizine ilişkin öngörü: Vatandaşlarımızı, insanlarımızı tehdit edecekler, onlara saldıracaklar

Karagül’den Avrupa krizine ilişkin öngörü: Vatandaşlarımızı, insanlarımızı tehdit edecekler, onlara saldıracaklar

PAYLAŞ

Yeni Şafak Yazarı İbrahim Karagül yazısında, Avrupa krizini farklı bir boyuta taşıdı. Karagül, Avrupa’da aşırı sağcı gruplar üzerinden Türk vatandaşlarına saldırılar düzenleneceğini iddia etti. Karagül, “Onları sokaklara salıp vatandaşlarımızı, insanlarımızı tehdit edecekler, onlara saldıracaklar.” dedi.  Karagül ayrıca yakında Avrupa’da çok büyük bir terör saldırısı olabileceğini söyledi.

Karagül’ün yazısının ilgili kısmı şöyle:

Dalga dalga geliyorlar. Türkiye paranoyasına tutulmuş sağa sola saldırıyorlar. Tehdit üstüne tehdit, şantaj üstüne şantaj yapıyorlar. Gözümüzü korkutmaya, sindirmeye, ezmeye, teslim almaya çalışıyorlar. PKK’lılarla, PYD’lilerle, FETÖ’nün istihbarat artıklarıyla operasyonlara girişip Ankara’yı köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar.

Ekonomik yaptırımlar, silah ambargosu, medya operasyonu, siyasi açıklamalar, askeri tehditler, terör silahı, ellerinde ne kadar kart varsa sahaya sürüyorlar. Bütün temel hak ve özgürlük söylemlerini, sözleşmeleri bir kenara itip, Avrupa kıtasında yaşayan Müslümanları ve Türkleri baskı altına almaya, korkutarak kaçırmaya çalışıyorlar. Camiler basıyorlar, dernekler basıyorlar, insanları taciz ediyorlar, Türkiye’ye ait ne varsa aşağılıyorlar.

Neonazileri yeniden sokaklara salacaklar

Elçiliklerimiz dahil, Türkiye ve Müslümanlara ait ne varsa artık tehdit altında. Bugün devlet eliyle, medya tahrikleriyle, polis tacizleriyle devam ettirdikleri saldırıları yarın aşırı sağcı gruplar üzerinden yapacaklar, onları sokaklara salıp vatandaşlarımızı, insanlarımızı tehdit edecekler, onlara saldıracaklar.

Çok büyük terör saldırısı olabilir!

Dikkat edin; bir süredir Avrupa genelinde terör saldırıları yapılıyor. Fransa’da birkaç saldırı oldu. Önceki gün İngiltere’nin Başkenti Londra’da terör saldırısı oldu. Yakında Almanya’da, Belçika’da ya da başka ülkelerde benzer saldırılar olabilir. Bütün bunlar terör saldırısıdır. Bu saldırıları açıkça kınıyoruz.

Ama bunlar aynı zamanda birer istihbarat operasyonudur. Okumalarımız doğruysa, yakında başka Avrupa ülkelerinde de benzer saldırılar olacak demektir. Ama asıl dikkat etmemiz gereken şey, yakında Avrupa’da çok büyük bir terör saldırısı olabilir. Eğer olursa, bu tam bir istihbarat operasyonudur.