Ana sayfa Editörden Karaman’dan eşcinsel evlilik yorumu: Bu gidişin sonu muhtemelen Lut kavminin sonu gibi...

Karaman’dan eşcinsel evlilik yorumu: Bu gidişin sonu muhtemelen Lut kavminin sonu gibi felaket olacaktır

PAYLAŞ

Almanya’da eşcinsel evliliğe imkan tanıyan düzenlemenin parlamentodan geçtiğini hatırlatan Yeni Şafak yazarı Hayrettin Karaman, eşcinsel evliliği yasal hale getiren ülkeleri ‘sapıklar’ olarak tanımladı. Lut kavminin dünyada 18, Avrupa’da 13 ülkede hortladığını söyleyen Karaman, “Bu gidişin sonu muhtemelen Lut kavminin sonu gibi fiile uygun bir genel kriz, afet ve felaket olacaktır.” diye yazdı.

Hayrettin Karaman’ın “Avrupa’da Lut kavmi” başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

Başta Avrupa olmak üzere dünyada birçok ülke eşcinsellerin evlenmelerini yasal hale getirdi. İşte bu ülkeler: Hollanda, Belçika, Kanada, İspanya, Danimarka, Norveç, İsveç, Portekiz, İzlanda, Fransa, İngiltere ve Galler, Lüksemburg, İrlanda, Arjantin, Uruguay, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika, Almanya.

Bu sapıklar zincirine katılan son ülke Almanya oldu. Yasayla birlikle eşcinseller evlenmenin yanı sıra evlat da edinebilecekler.

Eşcinsellerin evlenmesini yasal hale getiren ülkelerde elbette bunu istemeyenler, Almanya’da olduğu gibi parlamentolarda aleyhte oy verenler de var, ancak eşcinsellerin ve sınırsız özgürlükçülerin sesi bunları bastırıyor ve giderek Lut kavmi dünyada 18 ve Avrupa’da 13 ülkede hortluyor. Bu gidişin sonu muhtemelen Lut kavminin sonu gibi fiile uygun bir genel kriz, afet ve felaket olacaktır.

Şimdi bu Lut kavminin Kur’an’daki anlatımına bakalım:

Kur’an-ı Kerîm’de Lut kavminin yaptığı kötü fiilin, zorla tecavüz değil, rıza ile de olsa erkekler arasındaki cinsel ilişki olduğu açıktır, zorla olana tahsis etmenin delil ve dayanağı yoktur (Bak. 4/15 7/80 11/69 14/58 15/60 27/5 29/28…)

Yine yüce kitabımızda “nikah, tezvîc, zevc, zevce…” gibi ilgili kelimeler daima ve istisnasız olarak kadınla erkeğin evlenmesi manasında kullanılmıştır. Baştan beri cinslerin kendi aralarında cinsel ilişkilerine ve karşı cins ile nikahsız ilişkiye olumsuz bakmış ve bu fillere cezalar koymuştur.

Yazının tamamı için…