Ana sayfa Politika Karamollaoğlu: Başkanlık sistemine iki sene sonra geçecektik ama fiilen geçtik

Karamollaoğlu: Başkanlık sistemine iki sene sonra geçecektik ama fiilen geçtik

PAYLAŞ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, iktidarın zihninde bir yorgunluk olduğunu belirterek, yeni politikalar üretilemediğini söyledi. 16 Nisan’da gerçekleşen referandumun sonuçlarını hatırlatan Karamollaoğlu, “Başkanlık sistemine iki sene sonra geçecektik ama fiilen geçtik. Hadi bakalım, bir gün sonra bütün problemlerimiz çözülecekti. Terör bitecekti, ekonomik problemler kalmayacaktı. Türkiye’nin dış politikası düzelecek, güçlü bir iktidar olup çıkacaktı. Hangisi gerçekleşti? Hiçbiri… Zaten böyle giderse bunların gerçekleşmesi mümkün değil.

Türkiye ekonomik yönden güçlenmiyor tam tersine zayıflıyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin başta Ortadoğu olmak üzere bölgede etkinliğinin silinmek istendiğini kaydeden Karamollaoğlu, yanlış yürütülen dış politikayı eleştirerek şunları söyledi:

“Bütün çaba Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ortadan kaldırılmasıdır. Ege’deki 181 ada veya adacıkta artık yokuz. Ege’nin silahlanmış olmaması icap eder. Sadece onlar değil, Ege’de büyük adalarda da silahtan uzak tutulması gereken adalardır. Ama Yunanistan bu adalara yerleşti. Biz sadece uzaktan bir fotoğraf çektiriyoruz ve güya onlara gözdağı veriyoruz. Ama bu ciddi bir boyut kazandı. Böyle giderse Ege bir Yunan denizi haline gelecek. Bunun için hükümetin politikalarını anlamakta acziyet içindeyiz. Hükümetin bütün politikalarına bir çekidüzen verme ihtiyacı var.”