Ana sayfa Manşet Karamollaoğlu ‘e-miting’ düzenledi: Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir

Karamollaoğlu ‘e-miting’ düzenledi: Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu, "e-miting" düzenledi. Medyada kendilerine yer verilmediğini söyleyen Karamollaoğlu, "Bu konuya net bir cevap olsun diye şu ifadeyi kulandık: 'Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir.' İnsanlarımızın, vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin çok daha fazlasına ulaşmış bulunuyoruz" dedi.

PAYLAŞ

Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, Sakarya’da bir otelde, “e-miting” düzenledi. İnternet üzerinden canlı olarak yayınlanan mitingde Karamollaoğlu, sosyal medyadan gelen soruları yanıtladı.

‘ADALET GELMEDEN BU ÜLKEYE PARA GELMEZ’

Dolar kuru için düşeceği ve yükseleceği yönünde iki ayrı senaryo üretildiğini belirten Karamollaoğlu, “Efendim dışarıdan 30 milyar dolar getirilecekmiş, dolar seçime kadar adım adım 3.60’a 3.70’e inecekmiş, ‘Bakın gördünüz mü biz başımıza böyle bir çorap örülmeye kalkıldığında bununla nasıl mücadele edip başarı kazanıyoruz’ diye de millete nota verecekler. Öbür taraftan daha korkunç senaryolar… Bu iş 7’ye 8’e kadar Allah muhafaza çıkacak ülke ekonomisi felç olacakmış. ‘Bunun üstesinden de kimse gelemez’ diyorlar. Adalet olmadan bu ülkeye para gelmez” dedi.

‘SEÇİM GECİKSEYDİ, HÜKÜMET AYAKTA KALMA İMKANI BULAMAZDI’

Seçimin “daha ağır faturalar çıkmaması için” erken yapıldığını söyleyen Karamollaoğlu, “Bu seçim eğer birkaç ay daha gecikseydi bugün aslında ilk emarelerin görmüş olduğumuz dolardaki yükseliş başka sahalara da intikal edecek, hükümet ayakta kalma imkanını kendisinde bulamayacaktı. Bu kadar acele edilmesinin sebebi sadece alınacak acı reçeteleri biraz geciktirmekten ibaret” diye konuştu.

‘KENDİNDEN BU KADAR ŞİKAYET EDEN İKTİDAR YOK’

Hükümetin seçim vaatleri olduğunu hatırlatan Temel Karamollaoğlu, “Bugünkü iktidar gibi kendinden şikayet eden başka hiçbir partiye dünya tarihinde rastlanmamıştır. Nereye giderseniz gidin hep aldatıldık, yanlış yaptık, milletimizden özür diliyoruz, Allah bizi affetsin, şuraya ihanet ettik. Yeter yahu eğer bu kadar yanlış yapmaya siz meyilseniz bundan sonra bu işi düzelteceğinizin emaresini bile görmek isterken göremiyoruz” diye konuştu.

‘BU SİSTEMİN DİKTAYA EĞİLİMİ VAR’

Medyanın Saadet Partisi’ne “ambargo” uyguladığını söyleyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

“Bize bir ambargo uygulanıyor medyada bunun için biz de bu konuya çok açık, net bir cevap olsun diye şu ifadeyi kulandık, ‘Medya padişahınsa sosyal medya bizimdir.’ İnsanlarımızın, vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin çok daha fazlasına ulaşmış bulunuyoruz. Böyle bir yönetim tarzı dünyada yok. Ben bazı kelimeleri böyle ölçerek kullanıyorum. Bu nereye götürür bizi. Diktatörlük kelimesini kullanmak istemiyorum ama ister istemez diktaya eğilimi vardır bu sistemin.”

’15 TEMMUZ’UN KÖKÜNE İNİLEMEDİ’

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Karamollaoğlu, “Milletimizin cesaretiyle bu kalkışma engellendi, bastırıldı. Bunu hükümet tek başına kendisine mal etmek istiyor ama bu aslında milletimizin gösterdiği şecaatle, basiretle ilgili bir konudur” dedi.

“Bu kalkışmanın köküne inilemedi” diyen Karamollaoğlu, “İnilmiş olsa zaten OHAL kalkar. Hala OHAL’le yönetiliyor ülkemiz, üstelikte seçime giderken. Bu kalkışmayla ilgili en ciddi mücadeleyi biz yaparız. Bu örgütle bizim hiçbir alakamız olmadığını dünya alem biliyor” ifadelerini kullandı.