Connect with us

Sürmanşet

Kardeşler ayrılmasın diye hepsini evlat edindiler

Published

on

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan ve çocuğu bulunmayan Peggy ve Jacob Smith çifti evlat edinmeye karar verdi. Üniversitesi öğrencisi Jacob, annesi Loryn’e Facebook’ta bakıma ihtiyacı olan 9 kardeşten bahseden bir paylaşım gördüğünü belirtti.

Smith’in annesi ise isimleri Desiree, Angel, Jayden, Heavenly,Evan, Brianna, Jaylene olan dokuz kardeşi ayırmaktansa, yaşları 0 ile 4 arasında değişen dört çocuğu genç çiftin evlat edinmesini, 8 ile 14 arasında değişen beş çocuğu ise Smith’in babası ve kendisinin evlat edinmesini önererek“Kapı komşusu olan 9 kardeş böylece ayrılmamış olacak ve birlikte büyüyebilecekler” dedi.

Konuyla ilgili konuşan Jacob Smith, “Kararı verdikten birkaç gün sonra kapımızda dört çocuk duruyordu. Hiç çocuğumuz yokken dokuz çocuk sahibi olduk” diyerek mutluluğunu dile getirirken eşi Peggy Smith ise, “Bunun önce çılgınca olacağını düşündük, ama sonra ‘Neden bir aile olmayalım ki?’ dedik. Dokuzuncu çocuktan ve onun bebek olduğundan haberimiz yoktu. Facebook gönderisinde sadece sekiz çocuk olduğu yazılıydı. Ama iyi ki de geldi” ifadelerini kullandı.

Jacob’un annesi Loryn Smith ise şunları söyledi:

“Pek çok insan yaptığımız işin akıl dışı olduğunu söyleyerek, bana şimdiye kadar bir çocuk yetiştirdiğimi dokuz çocuğun sorumluluğunun kolay olmayacağını anlattı. Ancak, ben dokuz kardeşin birlikte mutlu bir şekilde büyümesinin en önemli şey olduğunu düşünüyorum. Şu ana kadar da 100’den fazla çocuğa eşim Thad ile koruyucu ailelik yaptık.”

Ailenin evlat edindiği 10 yaşındaki kızın, “Bizi birbirimizden ayrılmak zorunda kalmadan ailenize kattığınız için teşekkür ederim” ifadelerini kullandığı bir kart yazdığı belirtildi.

Spor

3 Avrupa kulübü onu istiyor

Published

on

By

West Ham United, Trabzonspor formasını giyen Okay Yokuşlu’ya resmen talip oldu. Sevilla’nın da Milli futbolcuyla ilgilendiği belirtiliyor. İngiliz ekiplerinden West Bromwich de Okay için gözlemci gönderdi.

Ona ‘Yeni Busquets’ diyorlar

Okay için Yeni ‘Sergio Busquets’ tanımlamasını yapan As gazetesi 23 yaşındaki oyuncunun Sevilla’da Nzonzi’nin yerini alabileceğini yazdı. Gazete Sevilla’nın bu mevki için Genk’ten Norveçli futbolcu Sander Berge’le de ilgilendiğini ancak Belçika ekibinin 15 milyon euro’dan aşağısını kabul etmediğini bildirdi. 

8 milyon euro

Okay Yokuşlu’nun 8 milyon euro’ya transfer edilebileceği de vurgulandı.

Continue Reading

Sürmanşet

Bahçeli’ye, vatandaş olmasına tepki gösterdiği robotun tasarımcısından yanıt geldi

Published

on

By

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Suudi Arabistan’ın geçen yıl robot Sophia’ya vatandaşlık vermesine, “Suudi Arabistan ne yapmak istemektedir?” diye tepki göstermişti; robotun tasarımcısından yanıt geldi.

Sophia, dünyanın en gelişmiş insansı robotlarından. Sohbet edebiliyor, duygularını gösteriyor, dahası tercih yapabiliyor. Hong Kong merkezli Hanson Robotics’in geliştirdiği Sophia, geçtiğimiz ekim ayında ilk vatandaş robot olarak dünyanın gündemine oturmuştu. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Sophia’ya vatandaşlık vermişti.
 

Devlet Bahçeli’nin tepki gösterdiği robot Sophia Türkiye’ye geliyor

Bu adıma en ilginç tepkilerden biri, MHP Lideri Devlet Bahçeli’den gelmişti; “Suudi Arabistan bir Hollywood yıldızına benzetilen robota vatandaşlık vererek ne yapmak, nereye varmak istemektedir? Nasıl bir hüsran, husumet kutsal topraklarda hâkimiyet kurmuştur?” demişti.

Bahçeli’nin sözlerine ve yapay zekâ teknolojisinin geldiği noktayı, robotu tasarlayan ve şirketin sahibi olan ABD’li mühendis Dr. David Hanson’dan yanıt geldi. Hong Kong’dan Skype aracılığıyla Habertürk’e konuşan Hanson, Bahçeli’nin sözleriyle ilgili şunları söyledi: “Tabii ki Suudi prens adına konuşamam ama bildiklerimi dile getirebilirim. Prens insan hakları konusunda bazı adımlar atmak istiyor, kadın haklarını genişletmeye çalışıyor. Bir robota vatandaşlık vermesi, bu yaklaşımını gösteriyor. Ayrıca Sophia’yı sadece Hollywood’dan, Audrey Hepburn’den değil dünyadaki pek çok kültürden esinlenerek yarattım. Mesela Nefertiti’den, Kanada’daki yerli halk İnuit’lerden, hatta eşimden etkilendim. Kültürler arasında köprü olacak bir robot olmasını istedim. Bu amaçlarımıza korku ve milliyetçilikle cevap veren herkes, yaratıcılığın ve ilerlemenin önünü kesiyor. “

Sophia’yla birlikte nisanda bir etkinlik için Türkiye’ye gelecek olan Hanson, “O ziyarette Bahçeli’yle görüşüp kendisini anlatır mı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Tabii ki. Eğer siyasetçiler yeterince cesursa, Sophia tabii ki onlarla sohbet etmeye açık.”

Continue Reading

Spor

Volkan Demirel dümene geçti

Published

on

By

Aykut Kocaman ile aradaki buzları eriten Volkan Demirel, takımda moralleri yükseltmek için kolları sıvadı.

Deneyimli file bekçisi, her idmanda arkadaşlarına konuşmalar yapıyor.

Volkan, peş peşe gelen 2 yenilgiye rağmen hiçbir şeyin bitmediğini hatırlatıp, “Oynayacağımız 10 maç daha var. Bunların hepsini kazanabilecek kalitedeyiz. Yeni Malatya ve Galatasaray galibiyetleri, biz iyeniden havaya sokar, rakiplere ise güçlü bir mesaj olur. Bize düşen, birlik olup, sahada sonuna kadar mücadele etmek” dedi.

Continue Reading

Çok Okunanlar