Ana sayfa Magazin Kendall ve Kylie Jenner’ın tişört koleksiyonu kriz çıkardı

Kendall ve Kylie Jenner’ın tişört koleksiyonu kriz çıkardı

PAYLAŞ

‘Kendall + Kylie’ markası için yeni bir kapsül koleksiyon hazırlayan iki kardeş, Notorious BIG, Tupac ve Ozzy Osbourne baskılı vintage tişörtleriyle nostalji rüzgarı estirmeye çalışırken, tepkiyle karşılaştı.

Tepkilerin en büyüğü Notorious BIG ismiyle tanınan ve 9 Mart 1997’de Los Angeles’ta suikast sonucu öldürülen Christopher George Latore Wallace’ın annesinden geldi. Instagram üzerinden Kendall ve Kylie’ye seslenen Voletta Wallace, “Bu kızların Tupac’in ve oğlumun ölümünden, tişört satmak için prim yapmalarını anlamıyorum. Bu saygısızlık, hatta sömürü!” dedi.

67 yaşındaki ünlü solist Ozzy Osbourne’ün eşi Sharon Osbourne de olay yaratan tişörtleri ağır bir dille eleştirdi: “Kızlar, müzik ikonlarının yüzlerini tişötlerinize izinsiz basmaya hakkınız yok. Bildiğiniz şeylerle uğraşın… mesela dudak parlatıcısı.”

Vogue’dan İnan Kırdemir’in haberine göre, bu tişörtlerin yoğun tepkiye maruz kalmasının asıl nedeni, müzik ikonlarının görsellerini izinsiz kullanmak değil. Müzisyenlerin yakınlarını yasal yollara başvurmaya iten gerekçe, Kendall ve Kylie’nin kendi fotoğraflarını da Notorious BIG, Tupac ve Ozzy Osbourne gibi müzik ikonlarının görsellerinin üzerine bastırması.

Müzik dünyasında da tepkiler çığ gibi büyürken, tişötlerin satışının durdurulması için avukatlar tarafından ihtarname çekilen Kendall ve Kylie Jenner’ın, bu konuya nasıl bir çözüm getireceği merak konusu.