Ana sayfa Sürmanşet Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti: Adaletin mahkum edildiğini gördüm

Kılıçdaroğlu, Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti: Adaletin mahkum edildiğini gördüm

PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, MİT TIR’ları nedeniyle tutuklu bulunan partisinin İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’yu Maltepe Cezaevinde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu saat 10.50 sıralarında cezevine geldi. İçeride yaklaşık 2 saat kalan Kılıçdaroğlu çıkışta açıklama yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu açıklamasında “Milletvekilimiz Enis beyi ziyaret ettik. Morali yerinde anılarını yazıyor. Şu gerçeği yerinde görmek gerçekten acı verici. Adalet, saraylarda değil aslında. Üzerinde adalet sarayı yazılan binalarda bugünkü koşullarda üzülerek söyleyeyim adalet dağıtılmıyor. Adaletin mahkum edildiğini gördüm, adaletin hapse atıldığını gördüm. Hiçbir günahı olmayan insanların, terörle yakından uzaktan hiçbir ilgisi olmayan insanların, haksız yere suçlanan insanların hapse atılması toplumun vicdanında derin yaralan açar. Enis bey bu örneklerden biridir” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu şöyle devam etti: “Uzun yıllar gazetecilik yaptı. Türkiye’nin en büyük gazetelerinden birinin yayın yönetmenliğini yaptı. Bütün gazeteci arkadaşlara selamı var. Morali yerinde. Az önce de ifade ettim anılarını yazıyor. Umarız adalet yerini bulur kısa süre içinde tahliye olur. Alınan karar çok ağır bir karar. Hukukla bağdaşmayan bir karar, adaletle bağdaşmayan bir karar, toplum vicdanında derin yaralar açan bir karar. ‘Adalet ağır yürür, az yürür ama mutlaka hedefine varır’ diye bir ifade var. Biz de adaletin bir gün tecelli edeceğine inanıyoruz”