Kılıçdaroğlu: İspat etsinler siyaseti bırakırım

Nisan 13, 2017, 8:39 am
Erdoğan ve AKP'lilerin, darbe girişimi gecesi Havalimanı'nda darbecilerle irtibat kurduğu şeklindeki iddialarına yanıt verecen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "İspat etsinler siyaseti bırakırım" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu CNN TÜRK ve Kanal D ekranlarında Doğan TV Ankara Temsilcisi Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı. 15 Temmuz gecesi darbecilerle irtibat kurduğunu ve tankların kendisine yol verdiğini iddia eden Erdoğan ve AKP’lilere yanıt veren Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Havaalanında kalacak halimiz yok. Bir yere gideceğiz. Otellere de gidemiyoruz dediler. Bakırköy Belediye Başkanı da ‘bize gidelim’ dedi. Nereye kaçacağız? Sayın Başbakan’ı aradım, ulaşamadım. Nedir olay diye. Metin hazırladık televizyonlara gönderdik. Gazetelerin, havuz medyasının internet sayfalarında da var. Benim kaçtığımı söylüyorlar. Nereye kaçtım ki ben? Sürecin gidişatına göre pozisyon almadım. 1 dakika hatta 1 saniye, yarım saniye dahi konuştuğumu ispat etsinler siyaseti bırakırım. İspat edemezlerse onlara ne diyeceğiz?”