Ana sayfa Politika Kılıçdaroğlu: Rıza’nın altına yatanlar bizden hesap sormaya çalışıyor

Kılıçdaroğlu: Rıza’nın altına yatanlar bizden hesap sormaya çalışıyor

PAYLAŞ

Belediye önündeki konuşmasından önce avukat İnan Bektaş’la birlikte gazetecilere yaptığı açıklamada da Kılıçdarğolu, “Verilemeyecek hesabımız yok, yapılmak istenen haysiyet cellatlığıdır” dedi. Yapılan açıklamanın “savunma olmadığının” altını çizen CHP Genel Başkanı, “Koltuklarında ahkam keseceklerine, hukuku iğfal edeceklerine neden cesaret edip karşımıza çıkmıyorlar?” diye ekledi.

Soylu’ya: Seni asmayacağım; rezil edeceğim, rezil

“Man Adası’ndaki paraları ispat edemezsen boğazına ne takacağız göreceksin” açıklamasında bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Beni asacak mısın, diyor. Seni asmayacağım; rezil edeceğim, rezil. Daha dur bakalım, bu başlangıç, senin de kirli çamaşırlarını çıkaracağım. Bana hesap mı sormak istiyorsun, sormazsan namertsin” ifadelerini kullandı. 

20 Temmuz’da OHAL’le bir darbe yaptılar, şimdi yerelde darbe yapmak istiyorlar”

20 Temmuz’da OHAL’le bir darbe yaptılar, şimdi yerelde darbe yapmak istediklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Halkın iradesini yok etmek istiyorlar. Biz size bunu yedirmeyiz, sana parça parça yediririz bunları. Sizden görev bekliyorum, hepimiz belediye başkanlarına sahip çıkacağız, hangi partiden olursa olsun.

Bizim başkanlarımız ağlayarak istifa etmeyecekler, koltuklarını terk etmeyecekler. Hesabını verecekler.” dedi.