Ana sayfa Genel Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Böyle bir aymazlığı tarih bile yazmamıştır!

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Böyle bir aymazlığı tarih bile yazmamıştır!

PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “CHP Yunan medyasının ağzıyla konuşmayı tercih etmiştir” sözleriyle partisini hedef alan Erdoğan’a, “Dışişleri Bakanlığını tümüyle devre dışı bırakacaksın, kadim dostumuz olan Mısır’ı düşman ilan edeceksin, sosyete damat Doğu Akdeniz’deki karbon yatakları için ‘Orada çok ciddi bir rezerv şu an itibarıyla yok’ diyecek ve sen utanmadan, sıkılmadan Cumhuriyet Halk Partisi’ni suçlayacaksın… Böyle bir aymazlığı tarih bile yazmamıştır” yanıtını verdi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın “CHP, Yunan medyasının ağzıyla konuşuyor” sözlerine Twitter hesabından sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu’nun “Yönetilemeyen Türkiye” başlığıyla yaptığı paylaşım şöyle:

“Dış politikada; Dışişleri Bakanlığı’nı tümüyle devre dışı bırakacaksın. Rüşvet alanları büyükelçi yapacaksın. Kadim dostumuz olan Mısır’ı düşman ilan edeceksin. Sosyete damat Doğu Akdeniz’deki karbon yatakları için ‘Orada çok ciddi bir rezerv şu an itibariyle yok’ diyecek. Ve sen utanmadan, sıkılmadan Cumhuriyet Halk Partisi’ni suçlayacaksın. Böyle bir aymazlığı tarih bile yazmamıştır. Ne diyorduk? Türkiye yönetilmiyor, Türkiye savruluyor…”