Ana sayfa Politika Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çağrı: Ödlek değilsen senin havuz medyanda15 Temmuz’u tartışalım

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çağrı: Ödlek değilsen senin havuz medyanda15 Temmuz’u tartışalım

PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de düzenlediği grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulunarak, “Cesaretin varsa, korkak değilsen, vandal, ödlek değilsen senin havuz medyanda senin istediğin saatte gel birlikte 15 Temmuz’u tartışalım. Çık karşıma, sana açıkça meydan okuyorum” dedi.

Adalet yürüyüşünü hiçbir şehit ve gazi arasında ayrım yapılmaması için yaptık. Bu yürüyüşü FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıksın diye yaptık. Bu ülkenin insanları için yürüdüm. Bu ülkede hepimiz kardeşçe yaşayalım diye yürüdüm. Adalet için yürüdüm. Ülkeyi yöneten dedi ki sokaklarda adalet aranmaz. E sokaklarda demokrasi aranıyor. Demokrasi için mücadele ediliyor. 250 şehidimiz var.

“Ülkede adalet yok”

Bu ülkede neden adalet için yürüyorsunuz diyorlar ama şu cümleyi kuramıyorlar: Kardeşim bu ülkede adalet var niye yürüyorsunuz diyemiyorlar. Çünkü onlar da biliyor ki bu ülkede adalet yok. Toplumun her kesimi adaletsizlikten şikayetçi. Çiftçi kardeşim; adalet istiyorsan adalet isteyenlerin saflarına katılacaksın.

“Saray’ın savcıları Cumhuriyetin savcıları olamaz”

Saray’ın 15 Temmuz’undan garip bir örnek vermek istiyorum. Can Dündar ve Erdem Gül’ün davası görüşüldü. 1 Nisan’da dava görüşülür, bir süre sonra TBMM’ye Engin Özkoç ile ilgili bir fezleke gelir. 12 tane delil. Engin Özkoç’a neden o davaya katıldın, slogan attın diye fezleke geliyor. Engin Özkoç orada mıydı, değildi! Nerede Engin Özkoç? Sakarya’da… Herkes bunu öğrensin; Saray’ın savcıları cumhuriyetin savcısı olamaz.

Erdoğan’a seslendi: Ödlek değilsen…

Programımız üç kere değiştirildi. Kim değiştirdi, TBMM Başkanı değiştirdi. TBMM Başkanı, TBMM’nin değil Saray’ın emir kuludur. İradesiz bir Meclis Başkanı olabilir mi? Emin olun rüzgar gülü bile bu kadar hızlı dönmez. Meclis’te konuştum hepsinde şafak attı.Bütün konuşmalarını benim üzerime inşa etti. İstediğin kadar kumpas kur, yolundan, haktan, adaletten dönen namerttir.
Meydan okuyorum. Cesaretin varsa, korkak değilsen, vandal, ödlek değilsen senin havuz medyanda senin istediğin saatte gel birlikte 15 Temmuz’u tartışalım. Çık karşıma, sana açıkça meydan okuyorum. Cesaretin varsa çıkarsın. Kim doğruları söylüyor, kim söylemiyor herkes öğrensin.