Ana sayfa Politika Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: ‘Harekete geçirmezsen adam değilsin’

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: ‘Harekete geçirmezsen adam değilsin’

PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Edirne’nin Keşan ilçesinde, belediye tarafından yaptırılan ve belediye hizmet binasının da içinde bulunduğu çok amaçlı pazar yeri kompleksinin açılış törenine katıldı.

Belediye başkanlarını halkın seçtiğine dikkat çeken CHP Lideri Kılıçdaroğlu, AK Parti’li belediye başkanlarının istifasına da değindi.

Kılıçdaroğlu, “Oyu siz, verirsiniz. Belediye başkanı siz oy verdiğiniz sürece ve arkasında durduğunuz sürece hepimiz saygı duyarız. Diyorlar ki ‘Belediye başkanlarını istifa ettirdik’. Niçin? ‘Bilmiyoruz niye istifa ettirdiler’. Geçen gün yine bu zat, demiş ki ‘Biz yaptık. Şimdi sıra CHP’ye geldi. CHP de istifa ettirsin’ Niye istifa ettireceğiz, hangi gerekçeyle istifa ettireceğiz? İstifa ettirmezlerse İçişleri Bakanlığı’nı harekete geçirecekmiş. Geçirmezsen adam değilsin. Geçir kardeşim. Bizim belediyelerde günün 24 saatinde müfettiş var zaten. İstediğini denetlesin. Çok şükür, boğazımızdan aşağı kul hakkı inmedi. Sayın başkan dedi ki ‘Yukarıya çıkalım, bir çay içelim, bir de size armağan vereceğiz.’ Dedim, ‘Sakın ha vereceğiniz armağan herhalde ayakkabı kutusu değildir’. ‘Yok yok, ayakkabı kutusu bizde gezmez’. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir portresini verdi. O portreyi de genel merkezimize götüreceğiz, güzel yere asacağız” dedi.