Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a: Sen diktatörsün

Haziran 20, 2017, 9:31 pm
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nü kendileri lütfettiği için yapabildiklerini söyleyen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a ”Diktatörsün” dedi

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşün kendilerinin lütfuyla gerçekleştiğini söyleyip, “Yollarda yasal olarak yürümeniz hükümetimizin bir lütfudur. Siyasette söyleyecek sözü olanın bunu ifade edeceği yer yol kenarı değil meclis kürsüsüdür” demişti.

Kılıçdaroğlu bu sözlere yürüyüş sırasında Çamlıdere Sapağı’nda gerçekleştirdiği grup toplantısı sırasında yanıt verdi.

CHP lideri şunları söyledi: “Bunu tarihte firavunlar söylerdi, günümüzde diktatörler söylüyor. İnsan olarak doğdum, benim doğuştan haklarım vardır. Demokratik ülkede doğdum, benim anayasal haklarım vardır. Biri benim haklarımı lütuf gibi sunuyorsa ben de ona diktatör olduğunu hatırlatıyorum. Sen diktatörsün diyorum.”

‘Kimseden emir alınmaz’

Kılıçdaroğlu, kendisine sürekli yöneltilen ‘Yürüyerek adalet aranmaz’ ifadelerini de eleştirdi.

“Şunu söyleyemiyorlar. Memlekette adalet var siz niye yürüyorsunuz diyemiyorlar. Adalet olsa adaletsizlikten şikayet etmeyiz. Böyle bir yerde ne yapacağız? Yürüyoruz. Sivil itaatsizlik diyorlar. Adaleti savunmak için kimseden emir alınmaz. Adalet allahın emridir” diyen Kılıçdaroğlu, adaletin ilk kez Türkiye’de çöktüğünü söyledi.