Ana sayfa Gündem Koronavirüs şüphesiyle Ordu’da gözlem altına alınan hastanın test sonuçları çıktı

Koronavirüs şüphesiyle Ordu’da gözlem altına alınan hastanın test sonuçları çıktı

Ordu'da Japonya'dan dönen ve dün tedavi altına alınan hastaya, yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) şüphesiyle yapılan testlerin sonucunun negatif çıktığı bildirildi.

PAYLAŞ

Ordu Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Ordu Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan bir hastayla ilgili basın yayın organlarında haberler yapıldığı, sosyal medyada paylaşımlarda bulunulduğu belirtildi.

Ordu Devlet Hastanesi’ne öksürük ve ateş şikayeti ile başvuran kişinin, kısa süre önce Japonya’dan döndüğü için tedbir amaçlı tedavi altına alındığı ifade edilen açıklamada, hastadan alınan numunenin mikrobiyoloji uzmanı tarafından Ankara Ulusal Viroloji Laboratuvarı’na gönderildiği kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Genel durumu iyi olan hastanın 26 Şubat’ta Ankara Ulusal Viroloji Laboratuvarı tarafından yapılan tetkik sonucu negatif çıkmıştır. Bu gibi durumlarda, devletimizin resmi ve yetkili makamlarınca yapılacak açıklama ve bilgilendirmelere itibar edilmesi, halkımızı tedirgin edecek haber ve sosyal medya paylaşımlarından uzak durulması önem arz etmektedir.”