Ana sayfa Gündem Koronavirüs’e yakalanan Ermenistan Başbakanı ülkede durumun kritik olduğunu söyledi

Koronavirüs’e yakalanan Ermenistan Başbakanı ülkede durumun kritik olduğunu söyledi

PAYLAŞ

Ailesiyle birlikte koronavirüse yakalanan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, ülkede yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını durumunun kritik olduğunu bildirdi. Paşinyan, “Kritik seviyeye ulaştık ve cehennemde adım atıyoruz” dedi.

Sputnik Türkiye’nin aktardığı habere göre, basın mensuplarına açıklama yapan Paşinyan, “Kritik seviyeye ulaştık ve cehennemde adım atıyoruz” diye konuştu. Ülkedeki sağlık sisteminin aşırı yük altında olduğunu ve enfeksiyona yakalananların hastaneye yetiştirilemediklerine dikkat çeken Paşinyan, şöyle devam etti:

“Genel karantina ilan etme olasılığını görüştük, fakat böyle bir kararla istenen sonuca varamayacağımıza kanaat getirdik. Sadece ekonomik sonuçların ağır olacağı için değil, aynı zamanda araştırarak karantinaya istenen sonucu getirecek şekilde uyulmayacağından emin olduğumuz için bu şekilde karar verdik.”

Ermenistan’da son 24 saatte 547 kişiye Covid-19 tanısı konuldu, böylelikle ülkedeki teyit edilmiş Covid-19 vakaları sayısı 12 bin 547’ye ulaştı.

Yaklaşık 3 milyon nüfusu olan Ermenistan’da Koronavirüs vakalarının sayısındaki günlük artışın beşinci gün üst üste 500’den fazla oldu.